Nađena veća količina naoružanja prilikom uviđaja u Zovom Dolu

20.08.2024. 17:21
0
IZVOR: srna.rs

Nepoznato lice ispalilo je više hitaca u pravcu policije i mještana u selu Zovi Do, u opštini Nevesinje, te aktiviralo dvije ručne bombe, konstatovano je uviđajem koji su izvršili dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju i pripadnici trebinjske Policijske uprave, a prilikom kojeg je nađena i veća količina naoružanja.

Uviđaj je izvršen nakon jučerašnjeg događaja, kada je za sada nepoznato lice aktiviralo eksplozivne naprave i ispalilo više hitaca u pravcu mještana i policijskih službenika, a koje je sinoć oko 23.00 časa lišeno života, saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju.

- Na licu mjesta je zatečeno beživotno tijelo nepoznatog lica s obzirom na to da nisu nađena lična dokumenta. U objektu su pronađeni i ručni raketni bacač `zolja`, dvije tromblonske mine, ručna bomba, poluautomatska puška, vojnička puška `M-48`, kao i više komada municije - navedeno je na zvaničnom sajtu Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju.

Iz Tužilaštva su dodali da su prilikom pregleda tijela nastradalog lica uočene povrede koje potiču od eksplozivne naprave koju je to lice aktiviralo.

- Tijelo nastradalog prebačeno je u prosekturu Trebinje, gdje će sutra po naredbi Tužilaštva biti izvršena obdukcija i uzet DNK uzorak radi utvrđivanja identiteta nastradalog - navedeno je u saopštenju.

Iz Tužilaštva su istakli da je uviđajem konstatovano i da je nepoznato lice duži period boravilo u navedenoj kući, s obzirom na to da su na licu mjesta pronađeni predmeti koji potiču iz krivičnih djela krađa na štetu mještana sela na području opštine Berkovići u proteklom periodu.

Dežurni tužilac je naložio službenicima Policijske uprave Trebinje da izvrše i druge operativne provjere u cilju utvrđivanja svih okolnosti vezano za navedeni događaj.

Komentari 0
Povezane vijesti
Berjan: Vratićemo ponos srpskoj uniformi, ljekaru, učitelju Berjan: Vratićemo ponos srpskoj uniformi, ljekaru, učitelju
Na koliko teritorije Srpske "vreba" opasnost od mina Na koliko teritorije Srpske "vreba" opasnost od mina
Počela isplata dodataka za mart Počela isplata dodataka za mart
Najčitanije
  • Borbe u Podrinju - Zvornik, Šekovići 1992.
    23h 54m
    8
  • Babalj ima pitanje za Vladu: Šta znači član 8. Zakona o platama u MUP Republike Srpske?
    14h 13m
    1
  • Opština Istočno Novo Sarajevo: U aprilu niz aktivnosti pomoći građanima
    20h 57m
    0
  • Preknuta sjednica Doma naroda, Bošnjaci izašli iz sale
    16h 24m
    8
  • Mladić se zaglavio u liftu fakulteta pa propao kroz otvor
    12h 14m
    0