Класици српске књижевности, попут Иве Андрића или Борисава Станковића, у издању Завода за уџбенике и наставна средства Републике Српске и даље су најпродаванији, а у овој години издвојило се и неколико нових наслова домаћих аутора који су привукли пажњу читалачке публике, саопштено је из Завода.
Завод је на основу анализе података из пет пословних центара и 20 књижара широм Републике Српске традиционално на крају године објавио податке о најпродаванијим издањима.
Најпродаванија издања из области белетристике Завода за уџбенике и наставна средства у овој години су "На Дрини ћуприја" Иве Андрића, "Чекајући жуту војску" Шћепана Алексића и "Зна ли ко енглески?" Драгана Тепавчевића.
Најпродаваније књиге за дјецу у овој години су "Није `Инстаграм` гума на бициклу" Владимира Каламанде, "Како се испричала неиспричана бајка" Ранка Павловића и "Упознајте Гагарина, најшашавијег пса у свемиру" Берислава Благојевића.
Најпродаванија дјела из категорије стручна литература су "Државна обиљежја и симболи у БиХ" Милета Дмичића, "Економија јавних предузећа" Љубише Владушића, Драгана Кулине и Арсена Хршума, те "Менаџмент у образовним институцијама" Предрага Дамјановића.
Најпродаванија издања лектире за основну школу биле су "Езопове басне", "Ла Фонтенове басне" и "Песме за децу и о деци" Јована Јовановића Змаја, а за средњу школу најпродаванија дјела из лектира су "Нечиста крв" и "Коштана" Борисава Станковића, те "Писма Харалампију" и "Живот и прикљученија" Доситеја Обрадовића.
На Заводовој интернет продавници најпродаванија књига била је "Пут за Санта Клару" Витомира Мартића, Дмичићева стручна књига "Државна обиљежја и симболи у БиХ" и "Сјај јужног крста" Чедомира Љубичића.