Наш град богатији за дјевојчицу

09.12.2024. 08:31
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 сата рођена је дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција Пале:

Пале,

Због радова на 10 kV воду Боговићи, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9.00 до 14.00 часова потрошачима у насељу Стајна.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију затражилo je 37 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената.

Ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

У Републици Српској и ФБиХ саобраћај се због снијега и поледице одвија успорено на дионицама у вишим планинским предјелима и преко превоја, посебно у југозападним крајевима.

Из Ауто-мото савеза /АМС/ Републике Српске издвајају путне правце Мркоњић Град - Милиништа, Тисовац - Кнежево - Угар, Котор Варош - Кнежево, Шипово - Ново Село, Трново - Фоча преко превоја Рогој и Фоча - Гацко преко превоја Чемерно.

У нижим предјелима, коловози су претежно мокри и клизави.

Из АМС скрећу пажњу и на повећану опасност од одрона на дионицама у усјецима, а у котлинама на мјестимично смањену видљивост због магле, те возачима савјетујемо опрезну вожњу уз обавезно посједовање зимске опреме.

На граничним прелазима у БиХ нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће падати киша која ће у вишим, али и понегдје у нижим предјелима прећи у сусњежицу и снијег.

Послије подне и увече услиједиће постепени престанак падавина, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Максимална температура ваздуха износиће од три до седам, на југу до 11 степени Целзијусових.

Вјетар ће бити слаб до умјерен углавном сјеверних смјерова, у Херцеговини умјерен и појачан југо уз јаке ударе.

Јутрос је претежно облачно, мјестимично са кишом или сусњежицом, на планинама са снијегом, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 7.00 часова: Соколац минус два степена, Бихаћ и Дрвар нула, Бањалука, Бугојно и Сански Мост један, Јајце, Приједор, Сарајево и Сребреница два, Градачац, Ливно и Тузла три, Бијељина и Зеница четири, Мостар, Широки Бријег и Требиње шест степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас наоблачење и падавине Данас наоблачење и падавине
Сутра захлађење са кишом Сутра захлађење са кишом
Република Српска богатија за 22 бебе Република Српска богатија за 22 бебе
Најчитаније
  • Покољ на Возући и захвалност Алије Изетбеговића муџахединима
    19h 7m
    16
  • Шућур: Кључни фактори за сваки успјех су труд, добра организација и јасни приоритети
    14h 45m
    0
  • Преминуо Младен Жижовић
    8h 27m
    0
  • Петар Други Карађорђевић: Посљедњи српски и југословенски краљ
    19h 16m
    1
  • Којић угостио свјетску вицешампионку Зорану Мијовић
    16h 37m
    0