Наш град јутрос богатији за четири нова становника

18.06.2021. 08:36
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођене су двије дјевојчице и два дјечака.

Љекарску интервенцију затражила су 43 пацијента.

Град уредно снабдијевен водом.

Пале,

Због радова на НН мрежи у насељу Коран, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 8:00 до 12:00 часова потрошачима у улицама : Ускочка, Н. Пашића, С. Ј. Вукотића, Д. Обрадовића и Н. Петровића.

Рудо,

Због радова на 10 kV далеководу Стргачина, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 10:00 до 12:00 часова потрошачима у насељима : Пребидоли, Росуље, Ресићи, Лазовићи, Николићи, Обрвена ,Косовићи, Мрсово, Гаочићи, Сетихово, Гривин, Омачина, Баре, Стргачина, Арбанаси, Грабовик, Пазаље, Подаврело, Радожеље, Хунковићи и дијелу улице Краља Петра првог ослободиоца.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа рођена је дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 17 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 17 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су једну интервенцију.

Техничка интервенција у 19.05 часова на сапирање асфалта послијее саобраћајне незгоде у Хан Дервенти.

У Републици Српској и ФБиХ саобраћај се на већини путева одвија редовно и услови за вожњу су повољни.

Због радова измијењен је режим у одвијању саобраћаја на дионици магистралног пута Љубогошта-Пале у тунелу "Каловита брда" и на дионици магистралног пута Црна Ријека-ентитетска граница /Угар/ у тунелу "Угар", те на дионици магистралног пута Добро Поље-Миљевина због санације клизишта.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини-гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

У току су радови на изградњи кружне раскрснице на укрштању магистралних путева Милићи-Власеница-Хан Пијесак и Власеница-Тишћа, због чега је измијењен режим у одвијању саобраћаја.

На дионици магистралног пута Брод на Дрини-граница БиХ/Црна Гора /Шћепан Поље/, забрањен је саобраћај за сва возила чија укупна маса прелази 16 тона.

На граничним прелазима задржавања нису дужа од 20 до 30 минута. 

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити сунчано уз умјерену облачност и веома топло.

Послијеподне умјерен развој облачности на планинама на југозападу и југоистоку /висока Херцеговина/ локално може условити грмљавину и по који краткотрајни пљусак, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Вјетар ће бити слаб, сјеверног и сјеверозападног смјера. Највиша температура ваздуха биће од 28 до 33 степена Целзијусова.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра облачно са кишом, сусњежицом и снијегом Сутра облачно са кишом, сусњежицом и снијегом
Српска богатија за 12 беба Српска богатија за 12 беба
Влажни коловози, поледица и снијег у вишим предјелима Влажни коловози, поледица и снијег у вишим предјелима
Најчитаније
  • Сјећање на дан када је Источно Сарајево било сложно за спас српских светиња
    8h 36m
    4
  • На данашњи дан рођена Исидора Секулић
    6h 54m
    1
  • Прича о Споменку – малом дјечаку и великом хероју
    8h 32m
    3
  • Свети Симеон и Ана – празник када се најмлађима остварују све жеље
    8h 11m
    0
  • На данашњи дан рођена Исидора Секулић
    8h 25m
    0