Наставак борбе с пожарима, нови хеликоптер ангажован у Жакову

10.07.2025. 15:05
0
ИЗВОР: srna.rs

Други хеликоптер Управе за ваздухопловство МУП-а Републике Српске, који је на иницијативу предсједника Милорада Додика упућен у Требиње, распоређен је на једну од тренутно најкритичнијих тачака – пожариште у Поповом Пољу, у селу Жаково, саопштено је из Градске управе.

Пожар у селу Мркоњићи у међувремену је стављен под контролу, док се пожар на Леотару и даље активно гаси уз помоћ хеликоптера.

Према расположивим информацијама, све ватрогасне и спасилачке јединице ангажоване су на терену и раде у изузетно отежаним условима.

Из Јавне установе "Екологија и безбједност" истакли да је ситуација у селу Жаково и даље озбиљна, али под контролом.

Додатни хеликоптер пружа значајну подршку ватрогасцима, који од раног јутра држе линију фронта да би спријечили ширење ватре ка домаћинствима.

Представници надлежних служби наглашавају да за сада нема непосредне опасности по становништво и имовину, али да су све екипе у приправности и спремне за брзу реакцију уколико ситуација то буде захтијевала.

Коментари 0
Повезане вијести
Ситуација на пожаришту око Требиња стабилна, на падинама Леотара и даље гори Ситуација на пожаришту око Требиња стабилна, на падинама Леотара и даље гори
У првих девет дана јула 5.821 пожар у Србији У првих девет дана јула 5.821 пожар у Србији
Пожаришта око Требиња полако се стављају под контролу Пожаришта око Требиња полако се стављају под контролу
Најчитаније
  • Францетићеве усташе заклале 42 члана породице Пушоња
    19h 36m
    8
  • Убиство судије Илића
    19h 36m
    48
  • Операција ''Лукавац 93'' - Битка за Рогој
    19h 34m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    11h 3m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    13h 42m
    4