Нећете вјеровати шта је прво на листи забрањених ствари у Катару

11.11.2022. 20:09
0
ИЗВОР: nova.rs

Морате бити добро информисани ако не желите да се суочите са законом у Катару.

Ближи се почетак Свјетског првенства у фудбалу, а Катар се већ мјесецима спрема како би угостио велики број навијача из практично свих дијелова свијета.

Осим тога што морате посједовати посебну апликацију за улазак у земљу, морате знати и шта никако не смијете понијети са собом уколико планирате пут у Катар.

Једна од првих ствари које су на забрањеној листи при уласку у Катар су дуван и цигарете. Наиме, у званичним подацима стоји да је при уласку у земљу немогуће унијети дуван за жвакање у било ком облику, електронске цигарете, било шта што личи на цигарету и опрему за пушење, а не садржи дуван (на примjер слаткише или дечије играчке које се праве у том облику), а забрањене су и наргиле.

Путници који буду посједовали наведене производе или покушају да их пренесу сносиће правне посљедице.

Осим тога, наведено је да се у Катар не може унијети више од 50 хиљада ријала у готовом новцу и предметима од вриједности (око 13 хиљада евра), без да се пријави царинским органима.

Коментари 0
Повезане вијести
Иранци гађали резервоаре са водом Иранци гађали резервоаре са водом
ФИФА представила званичну лопту за Свјетско првенство 2026. године ФИФА представила званичну лопту за Свјетско првенство 2026. године
Нови формат УЕФА квалификација за СП 2026: Орлови не могу на тзв. Косово Нови формат УЕФА квалификација за СП 2026: Орлови не могу на тзв. Косово
Најчитаније
  • Лице тешко повријеђено у саобраћајној незгоди на подручју Пала
    10h 37m
    0
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    7h 1m
  • Алекса Шантић: „Што те нема“
    11h 57m
    0
  • "Јагњијада" 7. јуна на Вучијој Луци
    11h 21m
    4
  • Зворник: Потрага за дјечаком несталим у Дрини
    23h 54m
    0