Недовић тројком срушио „Партизан“

09.12.2022. 08:38
0
ИЗВОР: sport.dc

Кошаркаши Партизана и Црвене звезде синоћ су одиграли дерби меч 12. кола Евролиге.

Црвена звезда је као гост побиједила 76:73 у драматичном финишу, а одлучила је тројка Немање Недовића из "корнера" двије секунде прије краја.

Од доласка на кормило Звезде тренер Душко Ивановић има скор осам од осам!

Ово је био први вјечити дерби Партизана и Црвене звезде у историји Евролиге, а домаћин су били црно-бијели.

Ово је друга побједа Звезде у сезони, гдје је 28. новембра пред својим навијачима побиједила Партизан 90:74 у дерби мечу 8. кола АБА лиге.

Први вјечити дерби у историји Евролиге имао је увертиру, пошто су се Партизан и Црвена звезда по неколико пута огласили саопштењима.

Црвена звезда је затражила да сви навијачи који су купили улазнице присуствују дуелу у Штарк арени и да се омогући присуство присталицама црвено-бијелих.

Партизан је забранио присуство гостујућих навијача на вјечитом дербију, али је најавио могућност промијене одлуке.

Делије су биле присутне у арени, два сата пред почетак меча полиција је присталице црвено-бијелих спровела у дворану.

Евролига је меч најавила сликом из Арене и ријечима затишје пред олују.

Коментари 0
Повезане вијести
Кошаркаши Партизана побиједили Крку у првом колу АБА лиге Кошаркаши Партизана побиједили Крку у првом колу АБА лиге
На данашњи дан живот изгубио легендарни Драган Манце На данашњи дан живот изгубио легендарни Драган Манце
Игор Дуљај посјетио ФК Славија Игор Дуљај посјетио ФК Славија
Најчитаније
  • Празник Светог Варнаве Хвостанског на Врањешу - важно мјесто окупљања вјерника
    8h 37m
    0
  • СИПА ухапсила три особе, претреси на подручју Сарајева, Источног Сарајева и Завидовића
    6h 49m
    0
  • Хуманитарна акција: Помозимо Милији Мумовићу у борби против мултипле склерозе
    9h 38m
    0
  • Милутин Бојић, прерано преминули српски пјеснички геније
    2h 58m
    2
  • Одбијен захтјев главне ревизорке за плату од 10.000 КМ
    6h 34m
    0