Нема новозаражених, тестирани сви контакти

07.04.2020. 10:24
0
ИЗВОР: СРНА

На подручју општине Пале нема новозаражених вирусом корона, а јуче је тестирано и преосталих дванаест лица која су била у контакту са особама из Пала код којих је тестом потврђено присуство овог вируса и резултати тих налаза биће познати у току сутрашњег дана, саопштено је из Штаба за ванредне ситуације општине Пале.

У саопштењу се наводи да надлежне службе Дома здравља Пале над свим лицима којима је изречена мјера кућне изолације, а тренутно их је педесет, што је мање него јуче, проводе све прописане процедуре здравственог надзора, редовно пратећи да ли особе под надзором евентуално препознају симптоме који би упућивали на респираторну инфекцију или манифестовали клиничку слику која би указивала на могућност присуства вируса корона.

Штаб за ванредне ситуације општине Пале обезбиједио је и три карантинска простора различите намјене, тако да поред једног од павиљона Студентског центра, који ће у случају потребе бити коришћен за смјештај лица позитивних на Ковид-19 са блажом клиничком сликом, постоје и адекватни простори за карантински смјештај прекршилаца прописане мјере кућне изолације, као и грађана који на подручје општине Пале стижу из иностранства.

Из општинског Штаба за ванредне ситуације на крају апелују на грађане да се придржавају свих донесених наредби овог и Републичког штаба за ванредне ситуације и највише времена проводе у својима становима и кућама, јер тако дају најбољи допринос заштити јавног здравља.

Разматра се и могућност да због исплате пензија лицима старијим од 65 година већ у петак буде дозвољено кретање од 7 до 12 часова, уз истовремену забрану кретања свим млађим особама, изузимајући оне који то морају због службених, односно пословних обавеза.

Коментари 0
Повезане вијести
Почела реконструкција дијела магистралног пута кроз Пале Почела реконструкција дијела магистралног пута кроз Пале
Хуманитарном свирком на Палама прикупљено 6.769 КМ за Марка Павловића Хуманитарном свирком на Палама прикупљено 6.769 КМ за Марка Павловића
Којић са Минићем договорио пројекте вриједне 2,4 милиона КМ Којић са Минићем договорио пројекте вриједне 2,4 милиона КМ
Најчитаније
  • Рањен мушкарац у пуцњави у Источном Новом Сарајеву
    20h 44m
    31
  • Синовљев епитаф за оца Ристу Анђића
    6h 55m
    6
  • У току рад на расвјетљавању кривичног дјела „Тешко убиство“ у покушају
    9h 49m
    1
  • Шеховац: Полиција на терену ради на проналаску починилаца криминалних дјела
    4h 18m
    12
  • Грађани против апартманизације Јахорине
    20h 55m
    9