Нестабилно вријеме и данас

27.09.2020. 09:35
0
ИЗВОР: СРНА

Нестабилно вријеме и данас се очекује у Републици Српској и ФБиХ, јер постоје услови за мјестимичну кишу, пљускове и грмљавинум.

Послије подне и према вечери обилнија киша и пљускови са грмљавином биће у Херцеговини и Крајини, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завод.

Максимална дневна температура ваздуха од 12 до 18, на сјевероистоку и југу степен два виша, у планинама од седам степени Целзијусових.

Дуваће вјетар умјерен јужни, средином и крајем дана умјерен до јак.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завод, јутрос преовладава претежно облачно вријеме, а слаба киша пада понегдје у Херцеговини.

Пад температуре најизраженији је у планинама и у вишим крајевима. Два степена испод нуле измјерена су на Бјелашници у 8.00 часова, на Чемерну један степен, у Гацку три, Калиновику, Ливну, Бихаћу четири, а на Хан Пијеску, Мраковици, у Кнежеву и на Иван Седлу пет.

Температура ваздуха у осталим мјестима: Мркоњић Град, Соколац, Шипово и Бугојно шест, Билећа, Котор Варош, Рогатица, Нови Град и Рудо седам, Источно Сарајево, Братунац и Сански Мост осам.

У Требињу, Сарајеву, Прњавору, Фочи и Вишеград јутрос је било девет степени, у Бањалуци, Приједору, Градишки, Грудама и Тузли 10, у Бијељини, Добоју, Српцу, Мостару и Неуму 11 степени Целзијусових.

На Чемерну су у посљедња 24 часа пала 43 литра кише по метру квадратном, у Бањалуци 39, Требињу 38, Билећи 34, Новом Граду 26, Приједору 25, Мараковици 23, Гацку 20, Фочи 15, Мљечаници 14, Калиновику, Рибнику и Мркоњић Граду по 11, Српцу 10, Шипову осам, Сокоцу и Добоју седам, Хан Пијеску пет, Рудом четири и Вишеграду три литра кише.

Коментари 0
Повезане вијести
Поскупљење кафе мијења навике потрошача Поскупљење кафе мијења навике потрошача
Млади сматрају да инфлуенсери лоше утичу на њихово самопоуздање Млади сматрају да инфлуенсери лоше утичу на њихово самопоуздање
Од сукоба у БиХ прошло више од три деценије, а деминирању се не назире крај Од сукоба у БиХ прошло више од три деценије, а деминирању се не назире крај
Најчитаније
  • Сјећање: Бошко Новаковић, један од најмлађих гардиста који је положио живот за Републику Српску
    10h 3m
    11
  • Годишњица смрти великог Небојше Глоговца
    10h 4m
    3
  • Годишњица формирања Првог јуришног батаљона (ВИДЕО)
    6h 1m
    0
  • Снимање сцена за филм „Линија“ у Источној Илиџи – потребни статисти
    3h 21m
    0
  • Блануша: Нисам разочаран резултатима избора
    20h 33m
    0