Млади Невесињац Милош Ковач учесник је популарног српског квиза "Слагалице", а вечерас, 16. фебруара, наступа у четвртфиналу, гдје ће га, поред малих екрана, бодрити сви у Херцеговини који уживају у овом култном квизу.
Квиз са нестрпљењем у Невесињу очекују његове двије сестре и отац, а код куће, у Новом Саду гдје тренутно живи и ради, квиз прати супруга и двоје дјеце, од којих малена кћерка Нађа већ зна да ће тата бити на квизу, а син Лазар је још беба.
Пријава посвећена мајци и љубави према квизовима
- Слагалицу је годинама пратила моја покојна мама у Невесињу, па нам је, још од ратне 1993. године, то била готово једина забава, свима у кући, али су мени некако квизови још од тада постали омиљени хоби, тако да сам се у Новом Саду прикључио једној паб екипи са којом наступам, а, будући да држим један угоститељски објекат, ту врло често организујемо ова такмишења - казао је Милош за "Независне новине" уочи вечерашњег наступа.
Међу 16 најбољих у региону
Због покојне маме се, каже, и пријавио за "Слагалицу" и стрпљиво чекао пола године да га позову на тестирање, након чега се квалификовао међу шеснест најбољих, а недавно побиједио у двомечу осмине финала.
Сада с нестрпљењем чека нови наступ данас и сутра, у нади да ће се пласирати и даље.
- Ако и не побиједим – мање је битно, јер ми је важно да сам наступао на 'Слагалици', будући да је то најгледанија емисија у регион, у којој је јако тешко проћи и квалификације и ући међу шеснаест најбољих, тако да сам испунио свој циљ, а то је да се појавим на телевизији међу најбољим - додаје Милош.
Напомиње да су учесници "Слагалице" углавном искусни квизаши и паб квизаши, што га додатно чини поносним на свој успјех.
- Доста је теже и другачије играти у студију, свјесни великог аудиторијума који вас гледа", наставља даље Милош, појашњавајући да са укућанима 'Слагалицу' гледа сваке вечери, па се испоставило да понекад, кад имају времена, гледају и до десетак различитих квизова - истиче он.
Емотивна веза с родним Невесињем
Жао му је што у Републици Српској на телевизији нема квизова, али се ни паб квизови не организују често, што не значи да се неће промијенити, па се може десити да се и он пријави.
Жао му је и то што је родно Невесиње морао напустити због недостатка посла, али му се враћа кад год му то обавезе дозвољавају, јер је жељан и родбине и чистог херцеговачког ваздуха.