Невријеме покренуло клизиште у Јапану (ВИДЕО)

03.07.2021. 12:44
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Тропске кише покренуле су велико клижиште југозападно од Токија у којем је погинуло двоје људи, око 20 се води као нестало, а уништено је најмање 10 кућа, потврдиле су локалне власти у Атамију, префектура Шизука, наводи се у извештају агенције Кјодо.

За сада се не зна каква је судбина несталих људи, али војска Јапана покренула је данас хитну спасилачку акцију у Атамију, јавили су дописници национале мреже НХК, преноси Ројтерс.

Због ситуације у Атамију, премијер Јапана Јошихиде Суга састао се са министром за ванредне ситуације, а због пораста нивоа локалних ријека надлежни у префектури Канагава, јужно од Токија, наредили су грађанима да одмах осигурају своју безбједност, издале највиши степен упозорења и упутиле позив на евакуацију.

Метеоролошка служба Јапана упозорила је јавност на активирање клизишта, поплаве и ријечне бујице.

На снимцима из Јапана може се видјети како вода и блато продиру кроз град, носећи све пред собом.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
У Палама јака киша и град величине љешника У Палама јака киша и град величине љешника
Поново активно клизиште у Поткрајевима, потребно пронаћи трајно рјешење Поново активно клизиште у Поткрајевима, потребно пронаћи трајно рјешење
Најчитаније
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    22h 26m
    12
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    16h 56m
    0
  • МУП Српске од данас уводи електронске услуге
    19h 51m
    0
  • Дан жалости у Српској 4. јула
    15h 48m
    0
  • Источна Илиџа: Расписан тендер за изградњу паркинга на Добрињи
    13h 22m
    0