Никола Недељковић, ухапшен на Газиместану, пуштен на слободу

28.12.2022. 12:16
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Никола Недељковић (20) из Београда, који је на Видовдан ухапшен на Газиместану, послије чега је осуђен на затворску казну, пуштен је на слободу, преносе медији.

Недељковић је 6. септембра осуђен на осам мјесеци затвора због наводног "изазивање етничке мржње и нетрпељивости", послије чега је два мjесеца провео у притвору.

Он је осуђен јер је, наводно, узвикивао "убиј, убиј Шиптара", што је тврдио један свједок - полицајац који га је и привео у завршници обиљежавања Видовдана на Газиместану.

Почетком децембра, Апелациони суд у Приштини је смањио казну Недељковићу. Њега је Косовска полиција ухапсила 28. јуна. 

Адвокат Николе Недељковића (20) Јована Филиповић потврдила је да је Недељковић пуштен из притвора у косовској Митровици и да је на путу ка централној Србији. 

- Морао је да напусти Косово и има забрану уласка на Косово која ће трајати годину дана - рекла је Филиповић.

Подсjетимо, данас је објављено да ће Дејан Пантић, српски полицајац који је ухапшен на Јарињу, бири пушен да се брани из кућног притвора. Од хапшења, до данас породица није имала контакт са њим, а Срби су провоцирани тим хапшењем, подигли барикаде на сјеверу покрајине.

Коментари 0
Најчитаније
  • „Источно Сарајево фолк-фест“ – друго вече у знаку игре, пјесме и традиције
    21h 3m
    0
  • Џудо клуб „Рогатица“ освојио 28 медаља на Међународном џудо турниру на Сокоцу
    19h 43m
    0
  • Свечана литија поводом славе Саборног храма Вазнесења Господњег у Источном Сарајеву
    2h 29m
    0
  • Дан отворених врата данас у Источном Новом Сарајеву
    6h 54m
    0
  • Представљање књиге „Законоправило Светог Саве“ на Филозофском факултету
    3h 55m
    0