Новембар 2023. био најтоплији у забиљеженој историји

06.12.2023. 10:44
0
ИЗВОР: srna.rs

Новембар ове године био је најтоплији у забиљеженој историји, са просјечном површинском температуром од 14,22 степена Целзијусова, саопштила је служба ЕУ за климатске промјене "Коперник".

- Новембар 2023. године био је најтоплији новембар до сада, са просјечном температуром приземног ваздуха од 14,22 степена Целзијусова, што је за 0,85 степени изнад новембарског просјека у периоду од 1991. до 2020. и за 0,32 степена изнад температуре претходног најтоплијег новембра из 2020. године - наводи се у саопштењу.

У саопштењу се истиче да је у новембру забиљежена и рекордна просјечна температура у горњем слоју Атлантског океана, која је била за 0,25 степени Целзијусових виша од претходне максималне температуре.

Подаци ове службе за климатске промјене покривају период од јануара 1940. године.

Свјетска метеоролошка организација објавила је прошле седмице да је 2023. година била најтоплија у историји.

Коментари 0
Најчитаније
  • Супер КОРТ маркет у Источном Сарајеву запошљава нове чланове
    5h 43m
    0
  • Романијска Лазарица – права небесница
    10h 10m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    10h 32m
    0
  • Драган Мацан отпутовао у Москву, потребно прикупити преостала средства за лијечење
    4h 3m
    0
  • Масовни отказ љекара у ФБиХ
    9h 39m
    1