Нови напредак Универзитета у Источном Сарајеву на Вебометрикс ранг-листи

07.08.2023. 11:05
0
ИЗВОР: katera.news

Универзитет у Источном Сарајеву, према најновијим подацима свјетске Вебометрикс ранг-листе универзитета, остварио је нови напредак. У односу на извјештај из јануара 2023. године Универзитет је напредовао за 190 мјеста и сада се налази на 3005. мјесту, односно у првих 10% универзитета у свијету.

Међу европским универзитетима, Универзитет у Источном Сарајеву се налази на високом 980. мјесту.

Ово је најбоља позиција коју је Универзитет остварио на Вебометрикс ранг-листи од када је први пут уврштен, посебно када се узме у обзир рангирање обухвата више од 31.000 универзитета из више од 200 земаља свијета, навели су са Универзитета у Источном Сарајеву.

Побољшање позиције Универзитета у Источном Сарајеву резултат је велике посвећености и рада свих запослених наставника и сарадника на Универзитету, посебно у области науке и истраживања.

Вебометрикс је свјетски призната ранг-листа универзитета коју два пута годишње ажурира Сајберметрикс лабораторија која ради при државном Шпанском националном истраживачком савјету. Рангирање је први пут спроведено 2004. године и од тада се спроводи два пута годишње.

Приликом рангирања се у обзир узимају три индикатора: видљивост универзитета (50% ранга, односи се на број екстерних линкова универзитета), отвореност (10% ранга; односи се на цитираност истраживача) и изврсност у научноистраживачком раду (40% ранга, односи се на цитираност научно-истраживачких радова).

Први на листи у свијету су Универзитет Харвард, Универзитет Стенфорд и Масачусетски институт за технологију, док у Европи, листу предводе Универзитет Оксфорд, Кембриџ и УЦЛ Универзитетски колеџ у Лондону.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    14h 59m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    8h 58m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    7h 4m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    15h 55m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    4h 36m
    0