Нови земљотрес јачине 6,3 степена погодио Камчатку

31.07.2025. 08:39
0
ИЗВОР: Танјуг

Земљотрес јачине 6,3 степена Рихтерове скале забиљежен је јутрос у Тихом океану, близу Камчатке, саопштила је камчатска филијала Јединствене геофизичке службе Руске академије наука.

Према подацима агенције, земљотрес се догодио у 11.15 по локалном времену са епицентром 178 километара источно од Петропавловска Камчатског, на дубини од 39,4 километара, пренијеле су Риа новости.

Овај земљотрес долази само дан након што је 30. јула Камчатку погодио најјачи потрес у региону у посљедњих 70 година.

Након првобитног јаког удара у ноћи између уторка и сриједе, сеизмолози су регистровали више од 200 накнадних потреса, од којих је најјачи имао магнитуду 6,9 степени.

Земљотрес јачине 8,8, који је изазвао и цунами, осјетио се у Северо-Курилску, где је плимни талас достигао дужину од око 200 метара, а таласи били високи до четири метра.

Аларм за цунами је укинут у 22.30 по локалном времену на Камчатки, док је на Сјеверним Курилским острвима престао пола сата касније.

У Петропавловску Камчатском проглашено је ванредно стање, док је Камчатски крај стављен у стање високе приправности.

Коментари 0
Повезане вијести
Паљанка Маја Јелић о животу и студирању у Санкт Петербургу Паљанка Маја Јелић о животу и студирању у Санкт Петербургу
Нова нада за пацијенте: Руски препарат смањује штету од зрачења Нова нада за пацијенте: Руски препарат смањује штету од зрачења
Мушкарац извучен жив из рушевина девет дана након земљотреса у Венецуели Мушкарац извучен жив из рушевина девет дана након земљотреса у Венецуели
Најчитаније
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    13h 7m
    0
  • Преминуо Данило Крсмановић
    12h 47m
    2
  • Град Источно Сарајево донирао возило Полицијској управи Источно Сарајево
    10h 46m
    0
  • Завршена сједница, предложено друго повећање плата буџетским корисницима у овој години
    3h 56m
    0
  • Сутра исплата јунских пензија у Српској
    9h 40m
    2