Обиљежавање Дана сјећања на жртве НАТО бомбардовања у Источној Илиџи

08.09.2022. 14:12
1
ИЗВОР: katera.news

Дан сјећања на жртве НАТО бомбардовања у Републици Српској биће обиљежен сутра у Источној Илиџи.

Из ресорног министарства су навели да програм обиљежавања почиње на мјесном гробљу Грлица у општини Источна Илиџа, гдје ће у 11.00 часова бити служен помен и положено цвијеће на споменик првим жртвама НАТО бомбардовања у Српском Сарајеву.

Парастос за све погинуле Србе у НАТО агресији на Републику Српску ће бити служен у 11.20 часова у храму Свештеномученика Петра Дабробосанског у Војковићима. Након тога, у 11.30 часова предвиђено је обраћање званичника и умјетнички програм у порти храма.

Брат и сестра, Раденко и Радмила страдали су на данашњи дан 1995. године у злочину без казне - „Намјерна сила“, како су НАТО савезници назвали операцију бомбардовања Срба 1995.године. Они су уједно и прве жртве НАТО бомбардовања Републике Српске.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Darko 28.06.2023. 19:23
    Neka vam je laka zemlja braćo Generacija 88-89 Prizren
Повезане вијести
Почео Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ (ФОТО) Почео Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ (ФОТО)
Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ сутра у Источној Илиџи Пети меморијални турнир „Горан Самарџија“ сутра у Источној Илиџи
Алексић: Жртве имају право на накнаду штете због осиромашеног уранијума Алексић: Жртве имају право на накнаду штете због осиромашеног уранијума
Најчитаније
  • Тестамент Максе Деспића
    1h 53m
    0
  • Јахорина отказала наступ Аце Лукаса
    14h 51m
    13
  • „Волети никад није бесмислено“ - На данашњи дан преминуо Милош Црњански
    13h 15m
    3
  • Обустављен саобраћај на граничним прелазима са Србијом, пао систем
    19h 37m
    1
  • „Крофне из блока“ у Источном Сарајеву – посни, хумани залогаји након Свете литургије (ФОТО)
    23h 4m
    0