Објављен Јавни конкурс за упис ученика у средње школе

31.05.2021. 19:56
0
ИЗВОР: ss28juni.ba

Јунски уписни рок:

Први термин: Од 14. 06. до 15. 6. 2021. године (за ученике који имају 60 и више бодова).

Други термин: од 21. 06. до 23. 06. 2021. године, за све ученике.

Јулски рок (за све ученике који се нису уписали на жељено занимање)

Први термин: од 5. 7. до 7. 7. 2021.

Други термин: од 12. 7. до 16. 7. 2021.

Учесници конкурса подносе школи потребне документе:

1. пријаву за упис,

2. оригиналну диплому, свједочанство о завршеној основној школи,

3. оригиналну диплому, свједочанство о завршеној основној школи у иностранству, рјешење о признавању или потврду о поднесеном захтјеву за признавање,

4. извод из матичне књиге рођених,

5. Диплому „Вук Стефановић Караџић“,

6. диплому за изузетан успјех из предмета значајних за струку,

7. диплому за освојено прво, друго или треће мјесто на републичком такмичењу или вишем нивоу такмичења.

8. Адресирани коверат са именом, презименом и адресом кандидата који се пријављује на конкурс, само за кандидате који упис врше у школи.

Јавни конкурс за упис ученика у први разред средњих школа Републике Српске у школској 2021/2022. години, као и план уписа, доступни су и на порталу Владе Републике Српске (www.vladars.net) на страници Министарства просвјете и културе и на сајту Школе.

Коментари 0
Повезане вијести
Упркос киши, дефиле младости и љепоте улицама Источног Новог Сарајева (ФОТО) Упркос киши, дефиле младости и љепоте улицама Источног Новог Сарајева (ФОТО)
Ширимо љубав – велика хуманитарна кампања средњошколаца из Источног Новог Сарајева (ФОТО) Ширимо љубав – велика хуманитарна кампања средњошколаца из Источног Новог Сарајева (ФОТО)
Више средњих школа из Источног Сарајева посјетило сарајевски „Burch“ универзитет (ФОТО/ВИДЕО) Више средњих школа из Источног Сарајева посјетило сарајевски „Burch“ универзитет (ФОТО/ВИДЕО)
Најчитаније
  • "Пуцали сте у човјека, васкрсли легенду. Пуцали сте у команданта, васкрсли метафору"
    20h 38m
    14
  • У данима најжешћег "црвеног терора" живот изгубила четворица Мијовића (ФОТО)
    21h 22m
    14
  • Додик затражио откуп једногодишње казне затвора
    19h 8m
    4
  • Којић: Име Срђана Кнежевића никад неће бити заборављено
    19h 38m
    0
  • Божовић: Додик референдум користи као дио предизборне стратегије уочи најављених избора
    15h 18m
    1