Од 1. јануара гас скупљи за 3,9 одсто у ФБиХ

29.01.2024. 12:04
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијена гаса у ФБиХ од 1. јанара биће виша за 3,9 одсто, одлучено је на сједници федералне Владе.

Федерална влада дала сагласност на приједлог "Енергоинвеста" за повећање цијене гаса на хитној сједници која је одржана 25. јануара.

У захтјеву "Енергоинвеста" наводи да је раст цијене гаса условљен дешавањима на свјетском тржишту гаса и нафте, преносе федерални медији.

До поскупљења долази након што су "Енергоинвест" Сарајево и "Сарајево-гас" Источно Сарајево постигли договор о новом трогодишњем уговору за транспорт гаса по већој цијени.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    20h 19m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    21h 36m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    21h 57m
    0
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    12h 7m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    19h 41m
    0