Од 1. маја у Грчку без сертификата и доказа о прележаном ковиду

28.04.2022. 21:17
0
ИЗВОР: nezavisne.com

На састанку Комитета експерата за вирус корона у Грчкој донијета је одлука о укидању потврда о вакцинацији или доказа о прележаној зарази од 1. маја 2022. године.

Што се тиче обавезне употребе маске, стручњаци предлажу да она остане мјера за затворени простор и јавни превоз.

Тиме су потврђене најаве министра здравља Таноса Плевриса, који је напоменуо и да ће ношење маске остати обавезно у затвореном простору барем током цијелог маја, док ће епидемиолошка ситуација у земљи судити о одлукама од јуна.

План Владе Грчке је да ублажи мјере од 1. маја до 31. августа, што ће све прецизно бити утврђено конкретним протоколима након сједнице одбора, преноси Телеграф.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Грчка помаже грађанима код куповине горива Грчка помаже грађанима код куповине горива
Три такмичара „Славије“ у репрезентацији Српске на Европском првенству Три такмичара „Славије“ у репрезентацији Српске на Европском првенству
Грчка: Ускоро забрана друштвених мрежа млађим од 15 година Грчка: Ускоро забрана друштвених мрежа млађим од 15 година
Најчитаније
  • Фестивал гуслара Републике Српске 29. и 30. маја у Палама
    17h 43m
    0
  • Промоција књиге „Мемоари: Хаџићи у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992–1995“ сутра у Источном Сарајеву
    6h 4m
    0
  • Делегација Европске комисије из Брисела данас у Општини Источна Илиџа
    18h 20m
    0
  • Потписан Меморандум о документовању страдања Срба у Источном Сарајеву
    22h 15m
    1
  • Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини
    2h 11m
    4