Одигране монодрама "Ја се зовем Лидија Дедуш" и представа "Годинама у исто време"

04.12.2025. 20:58
0
ИЗВОР: srna.rs

Монодрама "Ја се зовем Лидија Дедуш" у извођењу и режији Миљке Брђанин и представа "Годинама у исто време" аутора Бернарда Слејда, у којој глуме Злата Нуманагић и Бранко Ђурић, одигране су вечерас у оквиру такмичарског дијела 30. Међународног фестивала малих сцена и монодраме у Источном Сарајеву.

Брђанинова је новинарима након представе рекла да је највећи изазов на почетку радити монодраму, истичући да се овим послом бави дуго, али да је велики корак упустити се у самосталан сценски израз.

Она је нагласила да јој је драго што се упустила у овај изазов и да је имала велику подршку сарадника.

Брђанинова је рекла да је имала коинциденцију да упозна Лидију Дедуш, те да је тај сусрет отворио простор за израду монодраме.

Према њеним ријечима, ова представа говори о жени након 40. године, која се суочава са проблемима савременог и дигиталног доба, као и са очекивањима која се намећу, а која често нису у складу са личним жељама и потребама.

Ђурић је уочи почетка представе Позоришта "Славија" из Београда "Годинама у исто време" рекао да је то наставак Слејдовог првог комада који се звао "Сваке године у исто време", који су у првој верзији играли Милан Лане Гутовић и Нела Михајловић, након чега су он и Нуманагићева преузели други дио у познијим годинама ликова.

Он је појаснио да је то прича о двоје људи који се једном годишње срећу у хотелу за викенд и имају љубавну аферу, док свако од њих има своју породицу, те да се радња одиграва у преплитањима њихових приватних живота и заједничке везе.

Ђурић је истакао да је у представи присутан префињен енглески хумор, који није "на прву лопту", али који, како је навео, публици пружа уживање током гледања.

- Ово је прича о љубави и свакодневном животу. На крају представе се двоје ликова и вјенчају - истакао је Ђурић.

Међународни фестивал малих сцена и монодраме завршава се 6. децембра проглашењем побједника и извођењем ревијалне представе Позоришта младих Сарајево "Вечера будала".

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Сарајево: Ове године два издања „Лут феста“ Источно Сарајево: Ове године два издања „Лут феста“
Источно Сарајево: Промовисана Средња школа унутрашњих послова (ФОТО) Источно Сарајево: Промовисана Средња школа унутрашњих послова (ФОТО)
Пројекцијама документарних филмова обиљежавање 30 година од егзодуса сарајевских Срба Пројекцијама документарних филмова обиљежавање 30 година од егзодуса сарајевских Срба
Најчитаније
  • Стријелац кажњава грешку (Дванаест жигосаних, прича трећа)
    16h 51m
    7
  • Како је настала најпознатија фотографија на свијету
    16h 44m
    51
  • Ученице Гимназије „Калиновик“ освојиле прва два мјеста на Регионалном такмичењу из руског језика
    22h 37m
    1
  • Олимпијски центар „Јахорина“ дијели добит: Рогатици 72.000 КМ за опремање учионица
    19h 16m
    2
  • Галинац: Влада мора имати једнак однос према свим општинама
    20h 16m
    1