Одлука о поскупљењу струје у Српској до 15. децембра

20.11.2024. 13:06
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Регулаторна комисија за енергетику Републике Српске саопштила је да ће најкасније до 15. децембра одлучити о захтјеву Електропривреде Републике Српске за одобрење тарифних ставова за јавно снабдијевање потрошача електричном енергијом који би се примјењивали од 1. јануара.

Из ове комисије су навели да су 18. новембра примили захтјев Електропривреде, који је обиман и садржи много појединачних и збирних података које треба детаљно анализирати и прегледати, те утврдити њихову исправност и вјеродостојност.

Због тога, како је наведено, Регулаторна комисија за енергетику није разматрала захтјев на редовној сједници, нити одлучивала о томе, већ ће то учинити у наредном периоду, те утврдити његову усклађеност са Законом о електричној енергији и подзаконским актима који регулишу ову област.

- Комисија ће донијети коначну одлуку у законом прописаном року, а најкасније до 15. децембра о чему ће обавијестити јавност - наводи се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас и сутра нерадни дани Данас и сутра нерадни дани
М:тел наставља стабилан раст: 16,7 милиона КМ добити у првом кварталу 2026. године М:тел наставља стабилан раст: 16,7 милиона КМ добити у првом кварталу 2026. године
У Српској рођено 25 беба У Српској рођено 25 беба
Најчитаније
  • У пуцњави на Добрињи погинуло једно лице
    6h 2m
    0
  • На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније
    14h 5m
    0
  • Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године
    10h 27m
    0
  • Потрага за мушкарцем који је на Добрињи убио жену
    4h 38m
    0
  • Ухапшен мушкарац осумњичен за убиство жене на Добрињи
    3h 39m
    0