Одобрена средства за запошљавање и самозапошљавање РВИ и бораца у Српској

05.02.2022. 09:07
2
ИЗВОР: srpskainfo.com

За самозапошљавање и запошљавање 387 особа у Српској, дјеце погинулих бораца Војске Републике Српске, демобилисаних бораца и ратних војних инвалида Војске Републике Српске у овој години, одобрено је три милиона марака.

Програм „Заједно до послаˮ спроводи Завод за запошљавање Републике Српске, а финансира се из Буџета Српске.

За самозапошљавања дјеце погинулих бораца Војске Републике Српске, ратних војних инвалида ВРС и демобилисаних бораца ВРС одобрава се 10.000 КМ по једном незапосленом.

За укупно 200 особа из ових категорија, предвиђена су два милиона КМ.

За финансирање запошљавања код послодаваца дјеце погинулих бораца ВРС, ратних војних инвалида ВРС и демобилисаних бораца ВРС предвиђено је укупно 724.500 КМ, за 161 особу.

По једном незапосленом одобрава се 4.500 КМ.

Пројектом ће бити финансирано и 100 одсто износа бруто плате за 26 дјеце погинулих бораца ВРС са високом стручном спремом у статусу приправника.

Издвајање по једном приправнику са ВСС у овој компоненти износи 10.434.84 КМ на годишњем нивоу, а темељи се на износу мјесечне нето плате од 600 КМ чији је бруто износ 869,57 КМ.

Укупна издвајања по овој компоненти износе 271.305 КМ.

Јавни позив Завода за запошљавање је отворен ове седмице, а крајњи рок за подношење захтјева је 7. март.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    big bass bonanz 12.10.2025. 09:17

    With thanks. Loads of knowledge!
  • Generic placeholder image
    discount canadian cialis 08.06.2025. 22:28

    This is the amicable of glad I get high on reading.
Повезане вијести
У Палама приказан документарни филм „Орлови Грмеча“ У Палама приказан документарни филм „Орлови Грмеча“
Пале: Сјеменски пакети за 300 породица Пале: Сјеменски пакети за 300 породица
Београдско „Коло“ у Палама Београдско „Коло“ у Палама
Најчитаније
  • Вељко Вулетић - Легенда ЕТФ-а Универзитета у Источном Сарајеву
    22h 43m
    6
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    23h 4m
    0
  • „Мама ће да ме роди поново, и даће ми још лепше име“
    21h 29m
    1
  • Већи одрон на путу Фоча-Миљевина
    23h 9m
    1
  • Село Брижина – Најмасовнији усташки злочин над српском дјецом
    16h 41m
    3