Одређен притвор возачу камиона због удеса у којем је погинуло троје Срба

23.10.2021. 19:10
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Возачу камиона, двадесетпетогодишњем држављанину БиХ, осумњиченом да је изазвао тешку саобраћајну несрећу код Окучана у којој је погинуло троје држављана Србије, одређен је истражни затвор.

Против возача је поднесена кривична пријава, а истражни затвор је одређен јер је ријеч о страном држављанину, па постоји опасност од бјекства или понављања истог дјела.

Држављанин БиХ је ухапшен након полицијског увиђаја саобраћајне несреће која се догодила јуче у 15.15 часова на ауто-путу код Окучана, рекао је портпарол Полицијске управе бродско-посавске Дамир Брезић.

Ако суд процијени да је директни кривац за судар, чека га дугогодишња затворска казна, преноси Хина.

Према резултатима истраге, несрећа се догодила када је камион са приколицом приликом скретања улијево, због неприлагођене брзине, прешао у супротну коловозну траку и сударио се са аутомобилом “рено” регистарских ознака Србије.

Из полиције је потврђено да је у судару погинуло троје држављана Србије који су се налазили у путничком аутомобилу – возач чији су иницијали Д.П. (38), његова мајка (57) и брат (35).

Коментари 0
Повезане вијести
Повријеђени држављани БиХ смјештени у више болница у Хрватској Повријеђени држављани БиХ смјештени у више болница у Хрватској
Детаљи несреће у Хрватској: Два лица погинула, 31 повријеђено Детаљи несреће у Хрватској: Два лица погинула, 31 повријеђено
Хрватска: Удес на ауто-путу, учествовао аутобус из БиХ, има погинулих Хрватска: Удес на ауто-путу, учествовао аутобус из БиХ, има погинулих
Најчитаније
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    14h 26m
    13
  • Општина Пале: Анкета за грађане
    17h 17m
    6
  • Сокочанин ухапшен због пријетњи и наношења тјелесних повреда
    23h 10m
    3
  • Истекао рок за одржавање конститутивне сједнице Скупштине града Источно Сарајево, што прије је сазвати
    19h 25m
    3
  • Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници "Др Драгиша Мишовић"
    1h 55m
    0