Одржано књижевно вече Mарка Шелића Марчела у Источном Новом Сарајеву

15.08.2023. 20:24
0
ИЗВОР: srna.rs

Писац и музичар Марко Шелић Марчело одржао је књижевно вече у Источном Сарајеву и са грађанима разговарао о досадашњим дјелима и плановима.

Шелић се вечерас спонтаним разговором са публиком у Матичној библиотеци Источно Сарајево осврнуо на свој досадашњи опус - књижевни, музички, колумнистички, односно разговарао је о писању.

- Ово је више сумирање, где се стигло до сада и куда одавде - рекао је Шелић и додао да већ двије деценије спаја свој књижевни и музички рад, односно ријеч је о различитим формама писања.

Он је рекао да још нема конкретан наслов за своје дјело на којем тренутно ради, а који је повод за вечерашње дружење.

- Тренутно сам у процесу припреме реиздања досадашњих романа, а то све долази као коњица која трчи испред нове књиге која би требало да заврши тај литерални серијал `Малтерего` на коме радим јако дуго, има три књиге и та четврта ће бити последња - рекао је Шелић новинарима.

Према његовим ријечима, то је нешто што читаоци очекују и то ће се и догодити - вјероватно до краја године.

Он је подсјетио да је ове јесени 20 година од издавања његовог првог музичког албума, те навео да су у припреми лијепа издања на плочама, што до сада није радио са бендом, као и збирка одабраних текстова са досадашњих албума, али и концерата, да би наредне године кренули у неке нове изазове, односно рад на новом албуму.

Професор на Универзитету у Источном Сарајеву Дарко Ковачевић, који је комодератор ове књижевне вечери, рекао је да су Марчелова дјела озбиљна, пажљиво написана, квалитетна, са занимљивом употребом приповједних поступака на свим нивоима.

- Велико је задовољство читати његова дјела и свима препоручујем, нарочито `Малтерего`, његове посљедње три књиге - рекао је Ковачевић.

Директор Матичне библиотеке Наташа Кулашинац изразила је задовољство што грађанима Источном Сарајева Библиотека, поред редовних сајамских продаја, попуста и остале продаје књига, може да понуди и књижевне вечери, разговоре са писцима и све оно што љубитељи писане ријечи воле.

Сајам књига организује Матична библиотека, у оквиру културно-забавне манифестације под називом "Љето у Источном Новом Сарајеву", а траје до петка, 18. августа.

Коментари 0
Најчитаније
  • Десанка Максимовић – Српска пјесникиња која је увијек била уз „мале” људе из народа
    1h 43m
    0
  • Сјећање на Огњена Куљанина
    1h 48m
    1
  • Обустављена потрага за Божом Лопатићем због опасности од мине
    21h 36m
    1
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    1h 50m
    6
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    23h 20m
    1