Око 200 планинара у походу на Велики Лупоглав на Романији

08.04.2023. 10:17
0
ИЗВОР: srna.rs

На Седмом прољећном планинарском походу на врх Велики Лупоглав на Романији, који ће бити одржан сутра, очекује се око 200 учесника из Републике Српске и Србије.

У соколачком Планинарском друштву „Гласинац“, речено је Срни, да су се за овај поход пријавила планинарска друштва и удружења из Новог Сада, Kрупња, Вишеграда, Рудог, Власенице, Модриче, Зворника, Бијељине, Добоја и са Хан Пијеска.

Према програму похода, окупљање учесника почиње од 8.00 часова на локалитету Надроманија /1.368 метара надморске висине/ код Планинарског дома „Црвене стијене“.

Планинарско пјешачење на стази дугачкој 15 километара почиње од 9.15 часова, а повратак учесника до Планинарског дома „Црвене стијене“ очекује се око 16.00 часова.

За данас је планиран дочек и смјештај планинара из других градова који намјеравају преноћити на Сокоцу.

Велики Лупоглав је највиши врх планине Романије са надморском висином 1.652 метра, а организатор манифестације „Врховима Романије“ је соколачко Планинарско друштво „Гласинац“.

Коментари 0
Повезане вијести
Возачи опрез, дивљи коњи преко Романије Возачи опрез, дивљи коњи преко Романије
Годишњица усташког злочина у селу Газиводе код Подграба (ФОТО) Годишњица усташког злочина у селу Газиводе код Подграба (ФОТО)
За камионе обустављен саобраћај преко Романије За камионе обустављен саобраћај преко Романије
Најчитаније
  • Безгранично. Бесмртно.
    19h 29m
    7
  • Годишњица протјеривања Срба из Вогошће
    11h 2m
    39
  • „Почех да чезнем за Београдом“
    7h 52m
    0
  • Свадбене сале у Републици Српској готово распродате
    11h 28m
    0
  • Шкобо: Устав из 1992. године - израз одлучности Срба да опстану на свом простору
    18h 13m
    2