Oкончана блокада два моста, сви студенти код Моста слободе

01.02.2025. 18:58
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Након трочасовне блокаде Жежељевог и Варадинског моста у Новом Саду, студенти у блокади, као и већи број грађана, прешли су на локацију код Моста слободе где ће остати, као су најавили, до сутра у 15.00 часова.

Блокада Жежељевог моста завршена је око 18.00 часова и саобраћај поново функционише.

У току је спајање свих учесника блокада код Моста слободе, гдје ће, како су најавили, остати до сутра у 15.00 часова.

Из безбједносних разлога учесници блокаде нису на самом Мосту слобде већ на његовим прилазима, у оближњим улицама и парковима. На тим локацијама налазе су пунктови са освежењем и храном, кувају се и гулаш и пасуљ, а биће и палачинке.

Како су најавили, од 19.00 сати почиње посебно припремљен програм који укључује хор и говоре јавних личности.

У Новом Саду од 15.00 часова била су блокирана сва три моста, На  блокаду су позвали студенти који блокирају факултете, а придружио им се и већи број грађана, пољопривредника са тракторима и бајкера.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне дипломе Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне ...
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    2h 27m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    33m
    3
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    8h 28m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    9h 24m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    10h 26m
    0