Олимпијски центар Јахорина од данас има и хеликоптер

07.02.2020. 19:53
0
ИЗВОР: klix.ba

Олимпијски центар Јахорина набавио је хеликоптер који ће свакодневно бити на Јахорини с циљем што брже реакције у случају непредвиђених околности или тежих повреда љубитеља зимских спортова.

Данас је званично отворен и хангар у којем ће бити смјештен овај хеликоптер. Сигурност на планини ће бити повећана у сарадњи с Хеликоптерским сервисом РС и Управом цивилне заштите РС.

Како је рекао директор ОЦ Јахорина Дејан Љевнаић, хеликоптер ће бити на располагању 24 сата са два пилота.

ОЦ Јахорина је овим постао први Центар у Југоисточној Европи који нуди услуге хеликоптерског сервиса.

Хеликоптер ће бити на услузи и грађанима околних мјеста јер ће захваљујући новоизграђеном хангару екипе моћи брже реаговати када се појави потреба за зрачним транспортом.

Коментари 0
Повезане вијести
Почела реконструкција Улице Милоша Црњанског на Јахорини Почела реконструкција Улице Милоша Црњанског на Јахорини
Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини
На Јахорини отворен симпозијум "Инфотех" На Јахорини отворен симпозијум "Инфотех"
Најчитаније
  • Станишић одговорио Божовићу
    7h 24m
    0
  • Тачно 115 ријечи које су промијениле ток историје (ФОТО)
    9h 37m
    13
  • На данашњи дан се српска застава вијорила на Бијелој кући
    5h 30m
    3
  • На данашњи дан нападом Аустроугарске на Србију почео Први свјетски рат
    14h 38m
    0
  • Лукавац-93 - Сa гaрдистима на Игману
    14h 43m
    2