Олујно невријеме погодило Словенију, изазвало поплаве и одроне

16.06.2022. 20:13
0
ИЗВОР: tanjug.rs

Словенију је данас погодило невријеме након спарног и врућег дана, а најгоре је било у Штајерској, Корушкој као и на истоку и југоистоку Словеније.

Активирана су и професионална и добровољна ватрогасна друштва јер је, како наводе словеначки медији, на више од 20 локација невријеме оставило посљедице.

Дошло је до бујичних поплава, поплављени су неки објекти, одрони су затворили неке путеве а срушена су многа стабла.

Управа Републике Словеније за цивилну заштиту и помоћ у катастрофама јавља о проблемима на подручју Дравограда, Марибора, Подвелке, Преваља, Руша, Старше и на подручју општина Хоче-Сливница и Раче-Фрам.

Надлежне службе још нису објавиле број повређених, јавља 24ur.

Начелница општине Чрна на Корошкем у међувремену је на друштвеној мрежи подијелила и фотографије одрона.

Како јавља Саобраћајно-информацијски центар, због одрона код Фале затворен је пут Руше-Ловренц на Похорју. У међувремену је на Преваљама проблеме стварао и град.

На путу Песница - Марибор саобраћај се одвија једносмерно због несреће код Ветеринарске болнице.

Коментари 0
Повезане вијести
У Словенији краће радно вријеме за запослене пред пензијом У Словенији краће радно вријеме за запослене пред пензијом
Пао снијег у Словенији Пао снијег у Словенији
Чести одрони угрожавају саобраћај на дијелу пута Фоча-Сарајево Чести одрони угрожавају саобраћај на дијелу пута Фоча-Сарајево
Најчитаније
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    8h 2m
    0
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    3h 50m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    7h 57m
    4
  • Прва награда на "Данима тикве" припала Миланку Станојевићу из Фоче
    23h 22m
    0
  • Рогатичка екипа „Рајак“ освојила треће мјесто на „Сачијади“ у Владимирцима
    22h 51m
    0