Омладински музички фестивал 19. новембра у Источном Сарајеву

13.11.2024. 14:27
0
ИЗВОР: katera.news

Омладински музички фестивал, чији је оснивач и организатор Центар за културу и информисање Источна Илиџа, стигао је до самог краја. Финале такмичења, које ће окупити младе и талентоване вокалне извођаче, биће одржанo 19. новембра у Културном центру Источно Ново Сарајеву.

Фестивал организује Центар за културу и инфорисање Источна Илиџа, а вршилац дужности директора у овој јавној установи Божидар Новаковић рекао је да је циљ фестивала да  прерасте у квалитетан пројекат по којем ће ова локална заједница бити препознатљива.

- Пристигло је много пријава из Републике Српске и Србије, а након аудиција, које су се одржавале протекле године, изабрали смо шест најбољих такмичара – појаснио је он.

Према његовим ријечима, овај фестивал је јединствен у источном дијелу Српске и има за циљ афирмисање младих извођача и њихово професионално усавршавање.

- Такмичари су прошли кроз озбиљан рад, студијски и продукцијски. Професори Музичке академије, врхунски стручњаци, су им држали радионице и њихов напредак је велики – рекао је он.

Новаковић је навео да ће на фестивалу наступити и бенд Starbridge који ће представити своје ауторске пјесме.

Финале Омладинског музичког фестивала почиње у 18.00 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Предавање Бориса Булатовића „Андрић између књижевности и политике“ у Источној Илиџи Предавање Бориса Булатовића „Андрић између књижевности и политике“ у Источној Илиџи
"Марш одбране" на Илињачу 21. јула "Марш одбране" на Илињачу 21. јула
Билборд и леци „НЕ БИХ У НАТО“ у Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву Билборд и леци „НЕ БИХ У НАТО“ у Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву
Најчитаније
  • Пале: У току преговарање са мушкарцем који одбија да сиђе са дрвета
    22h 2m
    10
  • Жана Меркус, Холанђанка која је Србима дала све: Херцеговачка Јованка Орлеанка
    37m
    4
  • Пале: Након вишесатних преговора мушкарац безбједно сишао са дрвета
    6h 22m
    3
  • Заборављеном анђелу - Слободану Стојановићу!
    9h 16m
    0
  • Најнижа пензија у Српској 361,75 КМ
    7h 18m
    0