Станић: Опреза никад доста, може доћи до ширења инфекције

13.03.2021. 11:30
0
ИЗВОР: БН ТВ

- Пооштравање мјера у Кантону Сарајево и дјелимични локдаун од петка од 20 часова до понедељка до  7 часова требају у озбиљно разматрање узети надлежни органи Републике Српске, града Источно Сарајево- сматра бивши министар здравља Републике Српске др Слободан Станић.

Он упозорава да мјере у Кантону Сарајево могу довести до "прелијевања" грађана на подручје Источног Сарајева, као и скијалишта на Јахорини.

- У таквом сценарију би се изгубио смисао мјере локдауна у Кантону Сарајево, али би и дошло до потенцијално значајно повећане могућности ширења инфекције Цовид - 19 двосмјерно- сматра Станић у изјави БН-у.

Према његовим ријечима, Министарство здравља и социјалне заштите РС, јавно здравствени, инспекцијски органи, локалне власти  морају ово узети у обзир, константно проћењивати ситуацију, остварити координацију са Кантоном Сарајево и предузимати адекватне мјере.

-Опреза никад доста- закључује он.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра испраћај дјеце са Косова и Метохије Сутра испраћај дјеце са Косова и Метохије
Источно Сарајево: Шта доносе Принципови дани Источно Сарајево: Шта доносе Принципови дани
Настављено иконописaње у Храму Светог Василија Острошког у Источној Илиџи Настављено иконописaње у Храму Светог Василија Острошког у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Најљепше вијести – Наш суграђанин Милан Маџгаљ побиједио болест!
    13h 35m
    6
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    12h 53m
    0
  • Најскупљи квадрат није у Бањалуци, већ у овом малом мјесту
    5h 5m
    2
  • Шаровић: Маринко Божовић би био одличан предсједник СДС-а
    8h 36m
    1
  • Митрополит Хризостом посјетио Калиманиће и најавио изградњу новог храма
    11h 38m
    3