Општина Источно Ново Сарајево организује Божићну академију

27.12.2021. 16:19
0
ИЗВОР: Катера
Општина Источно Ново Сарајево организоваће у сарадњи са Српском православном црквом (СПЦ), односно Митрополијом дабробосанском прву свечану Божићну академију 4. јануара 2022. године, уз благослов митрополита Хризостома.
 
Начелник општине Јован Катић је на својој званичној "Фејсбук" страници написао да ће на Божићној академији наступити хор СПД "Слога" из Сарајева, као и да ће бесједу говорити игуман манастира Свете Тројице у Озерковићима отац Георгије Станковић.
 
- Божићну академију, уз Божију помоћ, први пут организујемо и као једну од првих активности обиљежавања 30 година општине Источно Ново Сарајево и желимо да академија прерасте у једну од најљепших традиција наше општине и града - навео је Катић.
 
Осим академије, разговарали су и о прослави Дана Републике, када ће у овој општини развити најдужу заставу у Европи, заставу Републике Српске.
 
Катић је позвао све суграђане да им се придруже и да, метар по метар, развију заставу Матице.
Коментари 0
Повезане вијести
Источно Ново Сарајево: Казне за уништавање имовине на дјечијим игралиштима Источно Ново Сарајево: Казне за уништавање имовине на дјечијим игралиштима
Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију
До 29. јуна пријаве за финансирање возачких испита за вуковце До 29. јуна пријаве за финансирање возачких испита за вуковце
Најчитаније
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    18h 55m
    0
  • Преминуо Данило Крсмановић
    18h 35m
    2
  • Град Источно Сарајево донирао возило Полицијској управи Источно Сарајево
    16h 34m
    0
  • Завршена сједница, предложено друго повећање плата буџетским корисницима у овој години
    9h 44m
    0
  • Сутра исплата јунских пензија у Српској
    15h 28m
    2