Опушци цигарета узрок пожара на Грбавици

09.11.2019. 16:22
0
ИЗВОР: Fena

До пожара који је у петак навече избио у небодеру у сарајевској улици Грбавичка највјероватније је дошло усљед бацања неугашених опушака цигарета у ПВЦ корпу за смеће, потврђено је из Министарства унутрашњих послова Кантона Сарајево.

- Извршеним увиђајем и по изјави овлаштеног вјештака констатовано је да је до пожара највјероватније дошло усљед бацања неугашених опушака цигарета у ПВЦ корпу за смеће, а која се налазила на балкону стана, након чега се проширио у унутрашњост стана и стамбене зграде, нанијевши материјалну штету на укупно три стана - изјавио је портпарол МУП-а КС Мирза Хаџиабдић.

Пожар у небодеру у улици Грбавичка број 6а избио је у 20 и 52 сата у стану на 9. спрату, али се убрзо проширио на сусједни стан поред, те на стан на 10. спрату.

У пожару није било повријеђених особа, а медицинска помоћ указана је двојици ватрогасаца који су учествовали у гашењу пожара, те двојици полицајаца који су се нагутали дима.

Коментари 0
Повезане вијести
Стабилно здравствено стање повријеђених у пожару у Дому пензионера Стабилно здравствено стање повријеђених у пожару у Дому пензионера
Инспекторат Српске о опасностима од пожара: Гријалице, свијеће и шибице посебан ризик Инспекторат Српске о опасностима од пожара: Гријалице, свијеће и шибице посебан ризик
Тузла: У пожару погинуло 10 штићеника Дома пензионера, више од 20 повријеђених Тузла: У пожару погинуло 10 штићеника Дома пензионера, више од 20 повријеђених
Најчитаније
  • Празник Светог Варнаве Хвостанског на Врањешу - важно мјесто окупљања вјерника
    17h 45m
    0
  • СИПА ухапсила три особе, претреси на подручју Сарајева, Источног Сарајева и Завидовића
    15h 57m
    0
  • Хуманитарна акција: Помозимо Милији Мумовићу у борби против мултипле склерозе
    18h 46m
    0
  • Милутин Бојић, прерано преминули српски пјеснички геније
    12h 6m
    2
  • Одбијен захтјев главне ревизорке за плату од 10.000 КМ
    15h 42m
    0