Ормуски мореуз потпуно је отворен за све бродове, укључујући трговачка пловила, изјавио је амбасадор Ирана у УН у Женеви Али Бахреини.
Он је новинарима рекао да је велика количина нафте превезена кроз Ормуски мореуз у посљедњих неколико дана.
САД и Иран потписали су прошле седмице меморандум о разумијевању којим се прекида оружани сукоб започет 28. фебруара, а у документу је наведен рок за уклањање блокаде иранских лука и отварање Ормуског мореуза.