Отворен Центар за научно истраживање и екологију на Тјентишту

04.09.2020. 15:38
0
ИЗВОР: Srna

Предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић данас је заједно са шефом Делегације ЕУ у БиХ Јоханом Сатлером и директором Националног парка "Сутјеска" Дејаном Павловићем отворила Центар за научно истраживање и екологију у овом националном парку на Тјентишту.

Захваливши ЕУ на помоћи у реализацији овог пројекта, Цвијановићева је истакла да сви пројекти прекограничне сарадње, укључујући и овај пројекат подршке очувању природног насљеђа, доносе велику корист не само Републици Српској него и свим локалним заједницима укљученим у мрежу прекограничне сарадње.

Она је апострофирала значај интензивног развоја Националног парка "Сутјеска" који, осим што пружа шансу за научно-истраживачки рад и отварање нових радних мјеста у комплексу овог парка, посебне могућности за дружење и забаву пружа младих људима, првенствено кроз међународно познати музички фестивал "ОК фест".

Цвијановићева се након отварања Центра заједно са представницима дипломатског кора у БиХ упутила у обилазак Националног парка "Сутјеска", послије чега ће бити организован радни ручак у хотелу "Младост".

Коментари 0
Повезане вијести
Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта
На Тјентишту погинуо мотоциклиста На Тјентишту погинуо мотоциклиста
"Долина хероја" на Сутјесци никада неће бити заборављена (ФОТО) "Долина хероја" на Сутјесци никада неће бити заборављена (ФОТО)
Најчитаније
  • Лео, најмлађи логораш из Силоса
    9h 3m
    1
  • Годишњица пада Јатовог авиона изнад Чехословачке
    20h 19m
    0
  • Шест година од смрти легендарног Кобија Брајанта
    21h 2m
    0
  • Лукијан Мушицки - књижевник и монах
    7h 44m
    0
  • Због несугласица у саобраћају физички нападнут Сокочанин
    7h 20m
    1