Ових дана у БиХ натпросјечно вруће, а ево када стиже први минус

23.10.2019. 20:58
0
ИЗВОР: Радио Сарајево

Према најавама метеоролога AccuWeathera, период до краја октобра у дијелу Босне и Херцеговини биће међу најтоплијима у историји мјерења у овом дијелу јесени!

Тако нас ове седмице очекује претежно сунчано и топло вријеме, а дневне температуре ће прелазити преко 20 степени.

До краја седмице у већем дијелу Босне и Херцеговине биће изнад 20 степени. У сриједу и четвртак се па и до краја викенда очекују се температуре око 23 степена, а већ наредне седмице доћи ће до погоршања времена и температуре ће се полако спустити.

Тако би, на примјер, Сарајлије већ сљедећег четвртка, за разлику од ове седмице када су шетали у кратким рукавима, могли обући капуте и зимску одјећу.

Леда на аутомобилима неће бити, али ће температура за седам дана са плус 23 доћи на нулу.

Према прогнози метеоролога AccuWeathera први јутарњи минус у Босни и Херцеговини у наредном мјесецу се очекује 6. новембра.

За крај новембра, 28. и 29, према прогнози пашће први снијег када се очекују и мало већи минуси ујутро и током дана.

У том периоду више од седам дана температура неће прелазити три степена, а јутра ће бити хладна.

Коментари 0
Повезане вијести
Стиже промјена времена Стиже промјена времена
Упозорење на јаче локалне непогоде данас и сутра Упозорење на јаче локалне непогоде данас и сутра
Какво нас вријеме очекује сутра Какво нас вријеме очекује сутра
Најчитаније
  • Сјећање на пјесника Лазу Костића
    12h 36m
    1
  • Одрон на магистралном путу код Фоче, проходна једна коловозна трака
    15h 3m
    0
  • Погледајте шта би могло да доведе до несташице хране и нових поскупљења
    11h 42m
    0
  • Димитрије Савић сениорски првак БиХ у џудоу за 2026. годину
    13h 13m
    0
  • Нордијски скијаш Страхиња Ерић спреман за Олимпијаду у Италији
    23h 52m
    0