Пацијент из Источног Сарајева транспортован у Клинички центар Србије

21.06.2022. 19:20
6
ИЗВОР: srna.rs

Хеликоптерски сервис Републике Српске данас је из Универзитетског клиничког центра Републике Српске транспортовао у Kлинички центар Србије, пацијента из Источног Сарајева /71/ који има обољење панкреаса ради захтјевног хируршког лијечења, изјавио је Срни директор овог сервиса Бобан Kустурић.

Kустурић је истакао да је пацијент смјештен у хируршку клинику Kлиничког центра Србије и да су у овој години до сада изведена 32 ваздушно-медицинска транспорта.

- Припадници тима за ваздушно-медицински транспорт свакодневно дежурају и успјешно изводе овакав вид транспорта. Наш циљ јесте да и у најтежим тренуцима будемо на услузи грађанима - рекао је Kустурић.

Он је подсјетио да су од 2014. године извршена 282 ваздушно-медицинска транспорта.

 

Коментари 6
  • Generic placeholder image
    Prolaznik 23.06.2022. 10:46
    Sve sami profesori medicine u ovim komentarima...
  • Generic placeholder image
    Pale 22.06.2022. 20:57
    Nesposobni doktori pravi mesari i koljači, ne dao mi Bog da dole zavrsim, lijepa smrt
  • Generic placeholder image
    Pero 22.06.2022. 14:28
    I Banja Luka je dokazala nemogućnost liječenja.
  • Generic placeholder image
    Borisa 22.06.2022. 10:49
    Covjek Nema veze sa politikom ,a sin mehanicar
  • Generic placeholder image
    Krle 21.06.2022. 23:17
    Biće prije da je u pitanju neki "važan" pacjent od 70 godina, neki politički moćnik ili otac nekog političara. Čisto sumnjam da je u pitanju obični smrtnik, on bi bio prepušten sudbini. Ovako kad se ima veza može se i u Srbiju. Da me neko pogrešno ne shvati nemam ništa protiv da se pacijentu pomogne, ali da to važi i za ostale ljude iz naroda, da se podiže helikopter.
  • Generic placeholder image
    Milenko 21.06.2022. 22:22
    Je li poenta u promociji prevoza pacijenata helikopterom ili u tome da je bolnica dokazala svoju nemogućnost liječenja pacijenata, pa malo teži slučaj se šalje u Banjaluku, Sarajevo ili Beograd?
Повезане вијести
Све спремно за почетак другог полугодишта Све спремно за почетак другог полугодишта
Источно Сарајево: Међународни фестивал ракије 28. марта, позив за достављање узорака Источно Сарајево: Међународни фестивал ракије 28. марта, позив за достављање узорака
Лежање у болници и до три пута скупље Лежање у болници и до три пута скупље
Најчитаније
  • Пале: Публика уживала уз рок музику (ФОТО)
    22h 7m
    0
  • Минић открио имена нових министара у Влади Републике Српске
    2h 26m
    0
  • Кантон Сарајево: Проглашена узбуна због загађеног ваздуха
    23h 34m
    0
  • Меморијално гусларско вече посвећено Влајку Работи у Палама
    8h 0m
    0
  • Велики број становника Сарајевско-романијске регије заинтересован за пливање за Часни крст
    7h 53m
    0