Паљанка Тара Јокић изборила мјесто у репрезентацији БиХ

16.07.2022. 19:19
0
ИЗВОР: katera.news

Млада тенисерка Тара Јокић добила је позив Тениског савеза БиХ да, због квалитетних наступа на државним и европским турнирима постане дио најмлађе У12 тениске репрезентације.

Тара је крајем јуна одрадила први припремни камп у Приједору са најбољим тенисерима и тенисеркама из БиХ а ове седмице младе јуниорске снаге у конкуренцији до 12 година налазе се на заједничким припремама у Винковцима, у Хрватској.

Поред најбољих јуниорки БиХ на заједничким припремама форму брусе и селекције Хрватске, Србије, Словеније и Италије.

Репрезентацију БиХ на припремама за Љетни европски екипни шампионат 2022. година чине: Тара Јокић (Пале), Теа Ковачевић (Градишка) и Зана Куносић (Тузла). Младе тенисерке БиХ предводи селектор Марко Ковачевић.

Репрезентативке БиХ сутра из Хрватске крећу за Чешку гдје их од 21. до 24. јула очекује квалификациони турнир за Љетње екипно првенство Европе 2022. године, док је финални турнир за дјевојчице заказан од 4. до 7. августа у Француској.

  • Слика
  • Слика

 

Коментари 0
Повезане вијести
Олга Даниловић у четвртфиналу турнира у Хобарту Олга Даниловић у четвртфиналу турнира у Хобарту
Ђоковић задржао четврто мјесто на АТП листи Ђоковић задржао четврто мјесто на АТП листи
Паљанке сјајне на тениском турниру у Сарајеву Паљанке сјајне на тениском турниру у Сарајеву
Најчитаније
  • Сјећање на Алексу Голубовића, великог навијача и хроничара ФК „Фамос“ из Војковића
    11h 43m
    1
  • Манастир Соко код Љубовије, православни бисер
    9h 49m
    32
  • Извјештај са прве линије сјећања: Новинар Владимир Митрић дијели искуства дочека ратне нове године
    11h 15m
    2
  • Васа Чубриловић - академик, младобосанац, научник
    16h 30m
    2
  • Девету годину заредом ученици са Пала скијају на Јахорини захваљујући заједничкој подршци
    13h 42m
    0