Парастос убијеним борцима Друге сарајевске бригаде

06.10.2021. 09:37
0
ИЗВОР: Срна

Општинска борачка организација "Илиџански борац" данас ће у мјесту Чакле у федералној општини Трново обиљежити 27 година од страдања 21 борца Друге сарајевске лаке пјешадијске бригаде Војске Републике Српске.

Литургија и парастос погинулим и умрлим борцима биће служени у 9.00 часова у Цркви Светог Петра Сарајевског у Војковићима, а у 10.00 часова предвиђен је полазак на Чакле на обронцима Бјелашнице, гдје ће на мјесту страдања бити положени вијенци.

Припадници такозване Армије БиХ, уз помоћ Унпрофора, прекршили су примирје 6. октобра 1994. године и око 5.00 часова напали шатор у којем су се налазили командно одјељење, инжењерија и санитетско особље.

Нападнути нису имали прилике да се бране, а међу убијенима су биле и двије медицинске сестре.

Коментари 0
Повезане вијести
Општина Источна Илиџа подржава матуранте Општина Источна Илиџа подржава матуранте
Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић сутра у Источној Илиџи Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић сутра у Источној Илиџи
Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић у Источној Илиџи Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Нашем суграђанину Драгану Мацану потребна помоћ за лијечење!
    2h 43m
    0
  • Филмска судбина наше суграђанке Валентине Прстојевић
    23h 51m
    0
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    3h 3m
  • Сутра потписивање петиције за укидање листа чекања за онколошке терапије
    23h 59m
    0
  • Паљанка Марија Ана Милинковић међу најбољим младим фудбалеркама Серије А
    20h 33m
    0