Педесет младичара наредна два дана лове “краљицу дринских дубина”

28.01.2022. 12:08
1
ИЗВОР: Радио Фоча

Након неуспјешног покушаја у децембру, када су неповољни хидролошки услови одложили такмичење, фочанско Спортско-риболовно друштво “Младица” организоваће за викенд, 29. и 30. јануара, на ријеци Дрини традиционални “Хуко хуко куп” у лову на младицу.

“Краљица дринских дубина” ловиће  се од мјеста гдје ова ријека почиње спајањем Пиве и Таре, па 30 километара низводно све до Јошанице и Паунаца на граници са Федерацијом БиХ.

Дрина је бистра и услови за риболов су повољни, за разлику од децембра када је била мутна и “ваљала од брда до брда”.

Секретар СРД “Младица” Владимир Тривун каже да се за такмичење пријавило 50 младичара из Србије, Црне Горе и БиХ.

- Услови су врло добри, тешко могу да буду одлични због рада Хидроелектране “Мратиње” на Пиви, потреба за струјом навела их је да турбине константно раде. У децембру смо имали 100 пријављених такмичара, сада их је 50, то су наши другари, учесници пријашњих такмичења, а има и нових људи, из нашег свијета риболова звучних имена, мајстора за израду варалица, тако да смо задовољни - каже Тривун.

Такмичење ће почети сутра у 8,00 часова окупљањем у Ресторану “Деветка”, а излазак на стазу је у 9,15. Првог дана, уз паузу за ручак у 14,00 часова код Аква парка “Ушће”, ловиће се до 20,00 часова.

У недјељу, такмичење је од 8,30 до 14,00 часова, а проглашење побједника и дружење уз ручак је у 14,30 у Ресторану “Деветка”.

Ловиће се у паровима, а према правилима такмичења уловљена риба се након мјерења и снимања враћа у воду.

Бодоваће се дужина уловљене рибе, а домаћини су обезбиједили вриједне награде, у спортској опреми и новцу, за прва три мјеста.

- Прва награда је 600 КМ у опреми и прибору плус новчана награда од 300 КМ, друго мјесто робна награда вриједности 500 КМ и новчана од 200 КМ, док је за треће мјесто око 300 КМ вриједност опреме и новчана од 100 КМ - рекао је Тривун.

Признања ће добити и најмлађи и најстарији такмичар, а ове године уведена је и награда за највише уловљених риба, као и посебно признање за такмичарски пар који “пецају из кафане”.

- Увијек буде другара који више времена проведу у кафани него на води, па смо тако и за њих обезбиједили награде и захвалнице. Сваке године уводимо нешто ново - навео је Тривун.

Он је додао да су ове зиме на дијелу Дрине којим газдује ово друштво била два улова младице у мјери, дуже од 100 центиметара, те више мањих улова који су враћени у воду.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Hari 28.01.2022. 13:20
    Liepo je ovo od ribara što ulovljenu mladicu poslije mjerenja opet vrate u rijeku. Ali vjerovatno neka i završi u ruksaku da bi se kući imo komšijama pokazivati trofej. Ne treba vjerovati u ovu lovačku priču da je sve što kažu istina. Ko ih kontroliše šta rade na terenu, ima tu i talova oko ulova.
Повезане вијести
Чудесно спасавање Чајничке Краснице Чудесно спасавање Чајничке Краснице
Тринаестогодишњак први допливао до Часног крста на Ћехотини Тринаестогодишњак први допливао до Часног крста на Ћехотини
Успостављен саобраћај на магистрали Фоча-Сарајево Успостављен саобраћај на магистрали Фоча-Сарајево
Најчитаније
  • Црква Светог оца Николаја у Крушевцима код Сокоца (ФОТО)
    1m
    11
  • Животни пут војводе Радомира Путника
    9h 12m
    4
  • Активирана експлозивна направа на Добрињи
    7h 4m
    0
  • Колики је домет фиксних радара?
    8h 40m
    0
  • Одржано гусларско вече посвећено Влајку Работи
    22h 44m
    0