Пјевачком друштву „Плави невени“ из Фоче треће мјесто у Аранђеловцу

14.02.2024. 20:03
0
ИЗВОР: katera.news

У оквиру Сретењских свечаности јуче је у Аранђеловцу одржан четврти по реду свесрпски фестивал изворних пјевачких група.

Фестивал, који је организовало Удружења „Сретењска свитања“, окупио је 30 пјевачких група из Србије и Републике Српске.

На такмичењу је учествовало 14 женских и 16 мушких пјевачких група, а Пјевачко друштво „Плави невени“ из Фоче освојило је треће мјесто и пласирало се међу три најбоље мушке групе.

Групу „Плавих невена“ чини су Љубиша Симовић, Немања Лазаревић, Синиша Крунић, Димитрије Кујунџић и Ранко Капуран.

Љубиша Симовић, предсједник овог друштва, истакао је да ово удружење основано прије 20 година са циљем његовања и очувања народне традиције и изворног пјевања.

Коментари 0
Повезане вијести
Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења
У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње
Пјевачком друштву „Плави невени“ из Фоче мајсторско писмо у Новом Горажду Пјевачком друштву „Плави невени“ из Фоче мајсторско писмо у Новом Горажду
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    5h 11m
    12
  • Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
    5h 7m
    6
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    20h 7m
    2
  • Највећа казна за саобраћајну несрећу у Српској: Кујовић правоснажно осуђен!
    22h 24m
    9
  • Божовић: СДС је некада водио психијатар, а данас његови пацијенти
    22h 29m
    2