Пластичне кесе биће ускоро забрањене

16.10.2019. 13:00
0
ИЗВОР: СРНА

Градски Савјет за заштиту животне средине Новог Сада је на данашњој сједници утврдио приједлог одлуке о забрани употребе пластичних кеса у овом граду и упутио га надлежним органима на даље разматрање.

По усвајању овог приједлога Нови Сад би требало да постане један од ријетких градова у Србији у којем ће бити забрањене пластичне кесе у малопродаји, велепродаји, као и на градским пијацама.

Овај приједлог Савјета наредних дана разматраће Градско вијеће, који ће га упутити Скупштини града Новог Сада на усвајање.

У образложењу приједлога наведено је да пластичне кесе послије употребе постају комунални отпад који врло често доспијева у животну средину и загађује је на дуг временски период.

Уколико правна лица наставе са кориштењем пластичних кеса упркос забрани биће кажњена са 150.000 динара (око 1.300 евра), одговорни у правним лицима плаћаће казну од 25.000 динара (око 210 евра), а предузетник ће кршење забране платити 75.000 динара (око 640 евра).

Физичко лице ће кршење забране о кориштењу пластичних кеса у Новом Саду плаћати 25.000 динара (око 210 евра).

У Новом Саду ће након усвајања одлуке бити дозвољене само биоразградиве пластичне кесе које ће морати да буду произведене у складу са Правилником о техничким и другим захтјевима за пластичне кесе са адитивом за оксидациону разградњу и биоразградњу.

Приједлогом одлуке о забрани кориштења пластичних кеса утврђено је да инспекцијски надзор примјене врши надлежни сектор Градске управе за инспекцијске послове.

Коментари 0
Повезане вијести
Авганистан: Забрана продаје дјечијих играчака Авганистан: Забрана продаје дјечијих играчака
Италија забрањује мобилне телефоне средњошколцима Италија забрањује мобилне телефоне средњошколцима
У Словенији усвојен закон по којем љекари из државних установа не могу да раде приватно У Словенији усвојен закон по којем љекари из државних установа не могу да раде приватно
Најчитаније
  • Потврђена пресуда Додику!
    5h 31m
    17
  • Приликом увиђаја након саобраћајне незгоде пронађен пиштољ
    5h 40m
    1
  • Болница „Србија“ богатија за педијатра неуролога
    4h 30m
    3
  • Божовић: Човјек одлучио да врати дио узетих пара?
    20h 49m
    4
  • Ћосић: Потребно формирати одјељење САЈ-а у Источном Сарајеву
    23h 20m
    9