Почиње анкетирање домаћинстава

01.07.2020. 10:05
0
ИЗВОР: Srna

Три статистичке институције у БиХ, Републички завод за статистику Српске, Агенција за статистику БиХ и Федерални завод за статистику од данас до 31. августа спроводиће трећи и четврти талас анкетирања домаћинстава с циљем израде главног оквира узорка, који служи као основа за анкетна истраживања.

Поменута активност траје три године, спроводи се у 12 таласа, односно тромјесечја, а реализује се кроз пројекат "Подршка статистичком систему БиХ за припрему главног оквира за узорак", саопштено је из Републичког завода за статистику.

Израда главног оквира узорка је од изузетног значаја за статистичке институције, јер служи као основа за анкетна истраживања као што су Анкета о радној снази, Анкета о потрошњи домаћинстава и друго.

Анкетирање на територији Српске вршиће овлашћени анкетари који ће имати акредитације Републичког завода за статистику Републике Српске.

У саопштењу се напомиње да ће анкетари приликом анкетирања примјењивати мјере које је препоручио Институт за јавно здравство Републике Српске, а које се односе на обавезно ношење заштитних маски, обавезно одржавање физичке дистанце од два метра, те спровођење анкетирања ван домаћинства, а с циљем заштите здравља и анкетара и испитаника.

Упитник садржи 13 питања, од питања о имену и презимену, полу, датуму рођења, питања о статусу објекта, броју чланова домаћинства, старосној структури, образовним карактеристикама.

Умјесто упитника на папиру, овлашћени анкетари ће користити лаптопе са инсталираном апликацијом, помоћу које ће се вршити унос података и достављати статистичким институцијама на дневној бази.

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Мало ће галамити и пријетити, а послије ће бити „појела маца“ Божовић: Мало ће галамити и пријетити, а послије ће бити „појела маца“
Прочитајте текст одлуке коју је наметнуо Шмит Прочитајте текст одлуке коју је наметнуо Шмит
Земљотрес у БиХ, осјетио се у овим градовима Земљотрес у БиХ, осјетио се у овим градовима
Најчитаније
  • Битка за Рогатицу - Једна од највећих битки четника против Нијемаца и усташа (ВИДЕО)
    6h 21m
    22
  • Важно упозорење МУП-а Републике Српске
    3h 31m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске данас у Биљешеву код Какња
    8h 5m
    0
  • У Србији потврђен први случај опасне болести
    19h 47m
    1
  • Дјевојчица из "куће страве" поново жртва
    20h 43m
    0