Подијељено више од 150 пакетића српској дјеци на Космету

18.12.2024. 21:05
0
ИЗВОР: srna.rs

Одбор за помоћ Србима на Косову и Метохији подијелио је данас више од 150 пакетића српској дјеци у сеоским основним школама и вртићима на Косову и Метохији.

Пакетићи су подијељени у мјестима Бања, Црколеж, Осојани, Клина.

Предсједник бањалучког Одбора Милорад Арлов рекао је Срни да ће до краја јануара бити обезбијеђено више од 4.000 пакетића српској дјеци на Косову и Метохији, Кордуну, Банији и Западној Славонији у Хрватској.

Арлов је истакао да ће током децембра и јануара Одбор подијелити око 3.500 пакетића на простору цијелог Косова и Метохије, у готово свим сеоским срединама.

Он је најавио да ће у наредних неколико дана пакетиће подијелити дјеци у Зубином Потоку, Косову Пољу, Угљарама.

- Ово све смо обезбиједили захваљујући хуманости око 40.000 њихових вршњака из више од 60 основних и средних школа Републике Српске у оквиру хуманитарне акције "Обрадујмо вршњаке на Косову и Метохији" коју спроводи Одбор уз подршку Министарства просвјете и културе Српске - истакао је Арлов, подсјетивши да акција траје од септембра.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Локалне заједнице у Српској угостиће око 800 основаца са Космета Локалне заједнице у Српској угостиће око 800 основаца са Космета
Сутра Дан жалости у Српској Сутра Дан жалости у Српској
Република Српска богатија за 22 бебе Република Српска богатија за 22 бебе
Најчитаније
  • Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Први дио)
    14h 40m
    8
  • Да се не заборави: Страдање српског свата на Башчаршији - Дан када је све почело
    14h 45m
    8
  • Спомен-парк Враца - Нијеми посматрач и свједок страдања сарајевских Срба
    14h 56m
    18
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Ристо Анђић
    7h 31m
    0
  • Ухапшена Весна Меденица
    3h 36m
    0