Подршка пројектима привредника из Источног Сарајева

24.02.2021. 10:55
0
ИЗВОР: Срна

Инвестиционо-развојна банка /ИРБ/ Републике Српске и Гарантни фонд Српске ускоро ће организовати презентацију нових производа за привреднике у граду Источно Сарајево, договорено је јуче у Бањалуци на састанку градоначелника Источног Сарајева Љубише Ћосића, директора ИРБ-а Српске Дражена Врховца и Гарантног фонда Српске Радивоја Kрчмара.

Из ИРБ-а је саопштено да ће привредници имати прилику да искажу све специфичности с којима се сусрећу у свом пословању, а ИРБ Српске ће представити нову кредитну линију из средстава Свјетске банке.

- Ријеч је о пројекту чија вриједност за цијелу БиХ износи 56 милиона евра, од чега је 40 одсто или 22,4 милиона евра намијењено за имплементацију у Републици Српској - наводи се у саопштењу.

Kредитна линија биће намијењена финансирању микро, малих и средњих предузећа погођених пандемијом, са падом промета од најмање 20 одсто у другом кварталу 2020. године у поређењу са другим кварталом 2019. године.

Укључена су и микро, мала и средња предузећа у неразвијеним подручјима, новооснована предузећа /старт ап/ и предузећа која су инклузивна за жене.

ИРБ Српске је до сада у привреду источне регије Републике Српске инвестирала више од 510 милиона.

Коментари 0
Повезане вијести
Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
Фестивал "Акордеон арт плус" од 27. до 30. маја Фестивал "Акордеон арт плус" од 27. до 30. маја
Још 20 "вихора" путује у Емирате Још 20 "вихора" путује у Емирате
Најчитаније
  • Рагиб Халиловић – Херој са Грбавице
    21h 16m
    11
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    10h 2m
    5
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    20h 23m
    10
  • Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
    22h 4m
    2
  • Сокочанин ухапшен због пријетњи и наношења тјелесних повреда
    18h 46m
    3