Подвиг љекара УКЦ Републике Српске

10.03.2020. 18:04
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Љекари и медицинско особље Универзитетског клиничког центра (УКЦ) Републике Српске заједно с једним од најеминентнијих неурохирурга из Србије Милојем Јоксимовићем извели су врло сложен и захтјеван оперативни захват, те у једном оперативном акту спасили животе мајке и бебе.

Наиме, како наводе из УКЦ Републике Српске, љекари су истовремено радили операцију главе и царски рез жени у деветом мјесецу трудноће, којој је дијагностикована анеуризма артерије на крвном суду у мозгу, која је изазвала тешко крварење.

Овај врло ризичан оперативни захват је подразумијевао мултидисциплинарни приступ више грана медицине, укључујући неурохируршки, гинеколошки и анестезиолошки тим, што говори у прилог чињеници о каквом стручном подвигу нашег медицинског особља се ради, наводе из УКЦ Републике Српске.

Представници Фондације "Дјеца нам се рађала" уручиће донацију мами и беби вриједну 2.000 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Возач из Власенице преминуо на УКЦ-у дан након несреће Возач из Власенице преминуо на УКЦ-у дан након несреће
На лијечењу од менингитиса седморо дјеце На лијечењу од менингитиса седморо дјеце
На Клиници за дјечије болести хоспитализовано 11 дјеце обољеле од менингитиса На Клиници за дјечије болести хоспитализовано 11 дјеце обољеле од менингитиса
Најчитаније
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у Источном Сарајеву и Сарајеву
    4h 20m
    1
  • Прослава Васкрса у Сарајеву кроз вијекове: Привржени вјери и у најтежим временима
    18h 25m
    0
  • Сјећање на Ицу - дјевојчицу лављег срца
    5h 23m
    0
  • Јереј Видак Вујадиновић - Дјечак
    4h 25m
    0
  • Вјетар преврнуо камион
    21h 44m
    0