Погледајте који дани ће бити нерадни у Републици Српској

28.12.2022. 14:59
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Поводом Нове године, а у складу са Законом о празницима Републике Српске, 1. и 2. јануар 2023. године биће нерадни дани у Републици Српској.

У складу са Законом о Дану Републике Српске и Одлуком о начину обиљежавања и празновања Дана Републике Српске нерадни дан ће бити и 9. јануар,  саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе Републике Српске.

Истичу да у дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

Како додају из Министарства, у Републици Српској нерадни ће бити и 6. и 7. јануар, када вјерници православне вјероисповијести обиљежавају Бадњи дан и Божић, те они тих дана имају право на плаћени изостанак са радног мјеста.

Коментари 0
Повезане вијести
Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива
Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији
Допунама закона за величање НДХ и тзв. Армије БиХ до три године затвора Допунама закона за величање НДХ и тзв. Армије БиХ до три године затвора
Најчитаније
  • Сјећање на Горана Вујичића
    12h 59m
    0
  • Животна прича Павла Вуисића, вјечитог боема који је мрзио глуму
    13h 10m
    2
  • Ферман султана Ахмеда III за обнову Старе цркве у Сарајеву
    14h 21m
    2
  • Катерин приједлог књига за читање
    12h 21m
    0
  • Савић: Од сљедеће седмице слиједи раст цијене горива
    13h 15m
    0