Покушај убиства Доналда Трампа са посљедицама по националну безбједност

14.07.2024. 10:00
5
ИЗВОР: srna.rs

Бивши амерички предсједник Доналд Трамп изведен је са бине на предизборном митигу у граду Батлер у савезној држави Пенсилванији, након што је пао на земљу када су се зачули звуци налик на пуцње.

Агенти тајне службе помогли су Трампу да устане и хитно га извели са бине.

Након што је устао, на Трамповом лицу могла се видјети крв, преноси Си-Ен-Ен.

Републикански кандидат на предстојећим предсједничким изборима је излазећи са бине поново узвикивао ка гомили са подигнутом песницом.

Претходно су се на скупу чули звуци налик пуцњима, а неки од присутних су завриштали у паници.

Још није познато шта је изазвало инцидент, а митинг је прекинут.

Тим републиканског предсједничког кандидата је саопштио да је Трамп добро након инцидента на скупу у Батлеру у Пенсилванији.

- Предсједник Трамп захваљује снагама реда и хитним службама на њиховој брзој акцији током овог гнусног чина. Он је добро и налази се на провјери у локалној медицинској установи - речено је из Трамповог тима.

Из Бијеле куће је саопштено да је амерички предсједник Џозеф Бајден добио "почетни брифинг" о инциденту на Трамповом скупу.

Покушај убиства са посљедицама по националну безбједност

Одјељење за националну безбједност америчког Министарства правде ускоро ће покренути истрагу о покушају убиства бившег америчког предсједника Доналда Трампа, јавља "Њујорк тајмс".

Покретање такве истраге представља јасан показатељ да ово министарство не сматра пуцњаву у Батлеру изолованим инцидентом, већ покушајем убиства са посљедицама по националну безбједност, објашњава њујоршки дневник.

Бивши амерички предсједник Доналд Трамп у пуцњави је погођен у уво, док је био на бини на предизборном митингу у граду Батлер у савезној држави Пенсилванији.

Агенти Тајне службе убили су стријелца.

Коментари 5
  • Generic placeholder image
    Skijaš 14.07.2024. 20:46
    Tema je atentat na Donalda Trampa, manite se Rusa..
  • Generic placeholder image
    Realista 14.07.2024. 14:22
    E moj Kojo...rusi pobili 30 miliona svojih sunarodnika,svoje careve ubijali....
  • Generic placeholder image
    Kojo 14.07.2024. 14:08
    Tako je demokracija na američki način. Tako su ubijali i Kenedijeve, tradicija atentata na kandidate za predsjednika SAD se nastavlja. Tu ne pmaže ni silna CIA ni FBI-aj kako znaju da se hvale da su najbolje obavještajne služne na svijetu. Niko nije savršen u poslu, pa ni oni.
  • Generic placeholder image
    Realista 14.07.2024. 14:03
    Ljudi snuju Bog određuje...bio predsjednik USA senilni Bajden ili ludi Tramp,nama je isto.Jevrejski lobi upravlja amerikom
  • Generic placeholder image
    Gradjanin 14.07.2024. 11:37
    E ne moze ako Bog ne da, sada mu je pobjeda na izborima zagarantovana!!!
Повезане вијести
Савјет безбједности УН-а у понедјељак о Венецуели Савјет безбједности УН-а у понедјељак о Венецуели
Америчка војна операција против Венецуеле могла би изазвати раст цијена нафте Америчка војна операција против Венецуеле могла би изазвати раст цијена нафте
Сједињене Државе напале Венецуелу Сједињене Државе напале Венецуелу
Најчитаније
  • "Шта је то мајка? Мајка је биће најсличније Богу"
    18h 15m
    2
  • Најрадоснији вјерски празник православних Срба обилује мноштвом обичаја и ритуала
    18h 18m
    32
  • О гатању у божићну плећку
    18h 17m
    0
  • Стијена се обрушила на пут Пале-Сарајево
    12h 51m
    5
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    14h 8m
    0