Полицијска управа Источно Сарајево: Пронађено оружје и муниција

15.05.2020. 10:32
0
ИЗВОР: Катера

Полицијски слубеници Полицијске станице Рогатица извршили су, 14. маја ове године, претрес куће и помоћних објеката које користи лице М.К. из Рогатице, и том приликом је пронађено и одузето ватрено оружје – пушка и 75 комада муниције различитог калибра.

Против М.К. надлежном тужилаштву биће достављен извјештај о почињеном кривичном дјелу „Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја“, као и надлежном суду Захтјев за покретање прекршајног поступка у складу са Законом о оружју и муницији Републике Српске.

Акција је покренута на основу наредбе надлежног суда, а уз сагласност тужиоца Окружног јавног тужилаштва Источно Сарајево.

У току протекла 24 часа на подручју Полицијске управе Источно Сарајево пријављена су два кривична дјела, регистровано је једно нарушавање јавног реда и мира, а догодиле су се двије саобраћајне незгоде.

Коментари 0
Повезане вијести
Извоз оружја из БиХ обара рекорде: САД и Чешка највећи купци Извоз оружја из БиХ обара рекорде: САД и Чешка највећи купци
БиХ купује воће, а продаје оружје БиХ купује воће, а продаје оружје
Потврђена оптужница због држања веће количине оружја и муниције на Булозима Потврђена оптужница због држања веће количине оружја и муниције на Булозима
Најчитаније
  • У Горњој Јошаници већ 33 године не гори славска свијећа
    15h 18m
    0
  • Потврђена оптужница против родитеља због напада на малољетног сина у Источном Новом Сарајеву
    16h 26m
    1
  • У Источној Илиџи еутаназирано стадо оваца због бруцелозе
    12h 26m
    0
  • Милева Марић Ајнштајн – 150 година од рођења научнице
    11h 37m
    0
  • Упознајте град у којем је рођен Свети Никола (ВИДЕО)
    8h 49m
    0