Помен за убијене борце на Жепи 4. јуна

31.05.2025. 22:07
1
ИЗВОР: katera.news

У Жепи код Хан Пијеска 4. јуна ће бити обиљежена годишњица од погибије 45 српских бораца, мучки убијених у кланцу у засједи коју су им, упркос претходном договору, поставили припадници муслиманских снага.

Из Борачке организације Пале саопштено је да је полазак на помен у Жепу планиран са Пала у 8.00 часова.

Аутобуси ће бити распоређени испред споме-собе на Корани и на паркингу код Аутобуске станице Пале.

 

Парастос код спомен-обиљежја Жепа почеће у 11.00 часова.

Послије парастоса биће организован ручак у парохијском дому у Хан Пијеску, наводи се у саопштењу.

Слика

Колона Сарајевско-романијског корпуса Војске Републике Српске 4. јуна 1992. године кретала се према брду Зловрх, била је у хуманитарној мисији и имала је задатак да достави храну и воду за 13 војника који су на тој коти обезбјеђивали радио-релејни објекат.

Са муслиманским снагама био је постигнут договор да српски војници мирно прођу, међутим, муслиманске снаге су тај договор прекршиле и мучки с леђа, из засједе, напале српске војнике.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    yf14p 08.06.2025. 06:40
    how to get clomiphene pill get clomid online how to buy generic clomid tablets how much does clomid cost without insurance clomid price uk clomid for sale uk how to buy clomid without dr prescription
Повезане вијести
Обиљежена 31 година од погибије 23 припадника Прве гардијске моторизоване бригаде Обиљежена 31 година од погибије 23 припадника Прве гардијске моторизоване бригаде
Служен помен за раднике "Фамос-а" погинуле у протеклом рату Служен помен за раднике "Фамос-а" погинуле у протеклом рату
Сутра помен за раднике „ФАМОС-а“ погинуле у посљедњем рату Сутра помен за раднике „ФАМОС-а“ погинуле у посљедњем рату
Најчитаније
  • Први случај у Источном Сарајеву: Отац у затвору због неплаћања алиментације
    8h 4m
    0
  • Захвалница Бјелици за помоћ приликом адаптације просторија Јединице жандармерије
    7h 20m
    0
  • Како је трубач из Лесковца преварио цијелу турску војску: Због њега је Србија добила Кумановску битку
    7h 5m
    3
  • Паљанин упахшен због сумње да је пријетио суграђанину
    10h 49m
    0
  • Код Фочака пронађене новчанице без серијског броја и дрога, лице ухапшено
    10h 12m
    0