Пооштрене мјере у Србији ступиле на снагу

17.03.2021. 10:17
0
ИЗВОР: Срна

У Србији ће до понедјељка, 22. марта, бити затворено све осим прехрамбених продавница, апотека и бензинских пумпи.

- Нећемо уводити полицијски час, радиће све што је неопходно. Потребно је да додатно успоримо живот у Србији како би видели да бројеви новозаражених стагнирају и ово је пре свега подршка нашим здравственим радницима и здравственом сектору - рекла је премијер Србије Ана Брнабић јуче послије сједнице Кризног штаба.

Она је истакла да је ово компромисно рјешење зато што су оштре мјере, али су на снази пет дана иако је медицински дио Штаба тражио да буду најмање 14 дана.

Брнабићева је најавила да ће се сљедеће седмице одлучивати о томе да ли ће ове мјере бити продужене.

- То зависи од свих нас. Апелујем на максималну дисциплину и разумевање ситуације - рекла је Брнабићева.

Коментари 0
Повезане вијести
Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске
Ватерполисти Србије европски прваци Ватерполисти Србије европски прваци
Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан
Најчитаније
  • Прави Валтер је четнички војвода: Он је заиста бранио Сарајево
    10h 35m
    24
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    10h 34m
    4
  • Потпуно истинита прича о керуши Габи, хероју Београда чији споменик и данас стоји у ЗОО врту (ВИДЕО)
    23h 28m
    33
  • Момо Капор: ​Kако се Српкиње свађају са мужевима на мору!
    6h 43m
    33
  • Затражен притвор за мушкарца због покушаја убиства
    6h 17m
    0